Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів про особливості використання антикоронавірусної вакцини CoronaVac, яку незабаром почнуть надавати в Україні в рамках кампанії з імунізації населення.
Джерело: Україна 24
За словами посадовця, згаданий препарат певним чином відрізняється від того, який наразі використовують українські лікарі.
“CoronaVac відрізняється. Вона більш зручна, якщо так можна сказати: в однодозових флаконах. Один флакон — одна доза, відповідно — щеплення для однієї людини”, - наголосив він.
Степанов звернув увагу на дводозове використання CoronaVac - це об’єднує препарат з іншими, які використовують у різних країнах, зокрема в Україні.
“Якщо ми говоримо про вакцину CoronaVac — щеплення на 28 день. Саме такий термін встановлений у багатьох країнах світу, в тому числі, в Україні. Розглядалося це питання й нашими вченими, які дали рекомендацію другу дозу робити через 28 днів для максимальної ефективності цієї вакцини”, - резюмував міністр.
Кого вакцинуватимуть CoronaVac
Голова МОЗ пояснив, що відомство наразі має чітку розроблену стратегію щодо вибору осіб для надання щеплення згаданим препаратом.
“У нас чітко визначено, кому саме робитимемо щеплення вакциною Coronavac. Якщо ми говоримо про першу категорію, про яку ми оголосили ще до щеплень, - це маломобільні групи населення, люди з інвалідністю, які перебувають вдома, група ризику, це стосується всієї України. Також всієї України стосується щеплення співробітників освіти, які братимуть участь у ЗНО, а також поліцейських, паралімпійців, олімпійців, їх будемо прищеплювати більш централізовано вже в Києві”, - уточнив Степанов.
Вакцинація в Україні
Початок кампанії з масової імунізації відбувся 24 лютого, одразу ж після того, як у Київ надійшла перша партія препарату Covishield (AstraZeneca). Її обсяг становив 500 тисяч доз. Утім, наразі у країні одиниці людей, які отримали щеплення вже другою дозою.
Читайте також:
Польща перезавантажила систему вакцинації та алгоритм вибору пацієнтів;
Ціна на вакцину Pfizer різко пішла вгору;
ВООЗ розкритикувала стан вакцинації проти COVID-19 у світі.