В Україні не виробляють костюми біологічного захисту, якими користуються лікарі під час епідемії коронавірусу COVID-19. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на заяву міністра охорони здоров'я Максима Степанова.
За його словами, у країні немає відповідного сертифікування для виробництва. Частково лише апарати штучної вентиляції легень, маски й респіратори закуповують у місцевих підприємств.
"Вони відповідають всім необхідним стандартам, проте їхня вартість дешевша ніж в європейських та світових аналогів... Що стосується костюмів біологічного захисту, в Україні не існує сертифікованого виробництва саме тих костюмів біологічного захисту, які використовуються медичними працівниками для безпечного виконання своєї роботи під час лікування хворих на COVID-19", – підкреслив Степанов на брифінгу.
Міністр пояснив, для цього необхідно переобладнати підприємства. Допомогти їх власникам повинна саме держава. Для цього представники МОЗ проведуть консультації з підприємцями
"На рівні міністерства економіки потрібно створити відповідну робочу групу, відпрацювати ці питання та запустити виробництво необхідних речей саме в Україні", - додав Степанов.
Нагадаємо, станом на 4 травня в Україні підтвердили 12 331 випадок коронавірусу COVID-19. Протягом останньої доби - 418.
Жорсткий карантинний режим чинний до 11 травня. З цієї дати уряд планує вводити послаблення обмежень.
Як повідомляв ONLINE.UA, голова МОЗ Максим Степанов виступив із важливим попередженням — він нагадав усім українським громадянам, що чиновники та міські голови не можуть ухвалювати рішення, чи виходити конкретному місту з карантину, оскільки дані повноваження має лише Кабінет міністрів.