Карантин вихідного дня закінчився по всій Україні 30 листопада, його не стали пролонгувати в уряді. У четвер, 3 грудня, міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив ефективність таких заходів. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на брифінг посадовця.
За його словами, обмеження на вікендах позитивно вплинули на показники.
"У нас за минулу добу 14 тис. 496 захворівших. Якщо порівняти з тим, що було у минулий четвер, тобто, тиждень тому, то у нас кількість захворівших було 15 тис. 331 людина. І на сьогодні ще одужавших більше, ніж захворівших. Це другий день поспіль. До чого я все це розповідаю: ви знаєте, що у нас три тижні був “карантин вихідного дня”… М’яко кажучи, країна не дуже добре його дотримувалась. Особливо у перші вихідні. Дуже багато було розмов - "навіщо ви це робите", і що жодних результатів цей карантин не дасть", - пояснив Степанов.
Він наголосив, що представники міністерства розроблювали такі заходи з оглядом рішень, які ухвалювали в інших країнах.
"Ми вводили його для того, щоб збити це ураганне розповсюдження коронавірусної хвороби. Це один із епідеміологічних заходів, який є достатньо дієвим. Взагалі, все, що стосується епідеміологічних заходів у період пандемії — карантинні обмеження є самими дієвими. І це зрозуміло, тому що будь-які карантинні обмеження направлені на зменшення контактування між людьми. А при тому, коли інфекційна хвороба передається повітряно-крапельним шляхом — то це найкращий захист. На що ми розраховували, і який максимальний ефект... ми хотіли досягти — це зменшення захворюваності до 20%", - резюмував міністр.
Він додав, що це проміжні результати, повноцінні підсумки можна буде побачити наприкінці тижня, коли порівнюватимуть статистику.
Як повідомляв ONLINE.UA, китайські вчені виступили з черговою резонансною заявою про походження коронавірусу — вони стверджують, що новий тип коронавірусу SARS-CoV-2 був "непомітно" завезений в Ухань, після чого там було зафіксовано перший спалах пандемії. У числі "підозрюваних" країн в Китаї назвали Індію, Бангладеш, Італію, Чехію, США, Грецію, Австралію, Росію та Сербію.