Відновлення світової економіки після глибокої пандемічної кризи перевершило очікування Міжнародного валютного фонду. Там ще в січні прогнозували світове економічне зростання в 2021 році на рівні 5,5%, але вже в кінці березня перший заступник глави МВФ Джеффрі Окамото заявив про появу перспективи більш швидкого відновлення за рахунок масштабної вакцинації. Однак, відновлення відбувається нерівномірно і вже спостерігається збільшення розриву між розвиненими країнами і тими, що розвиваються. За прогнозом МВФ, сукупний дохід на душу населення в країнах з ринковою економікою і в країнах, що розвиваються, за винятком Китаю, в період між 2020 і 2022 роком буде на 22% нижче, ніж якби пандемії не було. У Фонді попередили, що за межею крайньої бідності, при такому розвитку ситуації, виявляться більш 90 млн людей. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу МВФ.
Окамото зазначив, що Китай вже в значній мірі завершив своє відновлення, повернувшись до докризових рівнів зростання, випереджаючи всі великі економіки світу, але за його межами є тривожні ознаки того, що розрив між розвиненими і країнами, що розвиваються, зростає. І багато в чому, як вважають в МВФ, причина криється в нерівномірності розподілу в світі вакцин від коронавіруса. За словами Окамото, країни з низьким рівнем доходу можуть не побачити значних масштабів вакцинації навіть до 2022 року.
"Міжнародне співтовариство повинне швидко збільшити виробництво вакцин. Ми повинні забезпечити країни з низьким рівнем доходів фінансуванням для закупівлі та поширення вакцин. У зв'язку з цим ми просимо провідні країни підтримати виробництво вакцин і надати фінансування країнам, що розвиваються. Ця пандемія дійсно закінчиться тільки тоді, коли закінчиться для всіх ", - попередив представник МВФ.
Важливо додати, що раніше директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва закликала весь світ інвестувати в людей - в освіту, охорону здоров'я, соціальний захист і в запобігання різкого збільшення нерівності, що може викликати тривала коронавірусна криза. Також в МВФ вважають важливим сьогодні підтримувати низковуглеродний і стійкий до клімату зростання, в тому числі за допомогою розумного розподілу державних витрат, і використовувати переваги цифрового трансформації, щоб була можливість ефективно функціонувати навіть в умовах більш тривалих заходів соціального дистанціювання і віддаленої роботи.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в ООН попередили про нову неминучу катастрофу в 2021 році. Уже в 2021 році багато країн планети охопити глобальна гуманітарна криза, через якуна межі голодної смерті опиняться 270 млн людей.