Вранці 1 лютого в М'янмі стався державний переворот. Військові взяли країну під свій контроль - вони затримали президента М'янми Віна М'їн і лідерку правлячої партії "Національна ліга за демократію" Аун Сан Су Чжі, яка фактично є лідеркою держави. Загарбники вже призначили тимчасового президента М'янми. Ним став командувач збройними силами старший генерал Мін Аунг Хлайн. Збройні сили М'янми оголосили в країні надзвичайний стан терміном на рік після затримання керівників держави. Що відбувається в М'янмі 1 лютого, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Associated Press.
Військовий переворот в М'янмі став наслідком парламентських виборів, які відбулися в листопаді минулого року. Військові були не згодні з результатами голосування і звинуватили керівництво країни в фальміфікаціях. На виборах в М'янмі перемогла партія Аун Сан Су Чжі "НДЛ". Партія солідарності і розвитку Союзу, яку підтримують військові, отримала лише 33 місця. Військові спробували оскаржити результати виборів у Верховному суді, але виборча комісія не знайшла доказів шахрайства. Через це армія пригрозила вжити заходів.
"Захоплення - різка відміна часткового, але значного прогресу, досягнутого М'янмою в останні роки після 50 років військового правління і міжнародної ізоляції, які почалися в 1962 році. Це також буде шокуючим падінням влади Су Чжі, яка очолювала боротьбу за демократію. Незважаючи на роки під домашнім арештом і отримання Нобелівської премії миру ", - коментує ситуацію в М'янмі АР.
У команді Су Чжі попередили жителів країни, що стався військовий переворот і закликали народ діяти відповідно до законодавства.
На небезпечну ситуацію в М'янмі вже відреагувало міжнародне співтовариство. У США пригрозили вжити заходів, якщо військові М'янми не повернути владу, і нагадали, що офіційний Вашингтон проти зміни результату виборів. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш стурбований військовим заколотом, який завдав серйозного удару по демократичних реформ. Він закликав військових поважати волю народу і вирішувати розбіжності мирним шляхом.
На даний момент відомо, що військові заявили, що через рік проведуть нові вибори і владу отримає їх переможець. Вони стверджують, що діють законно, оскільки Конституція дозволяє передавати владу військовим в разі оголошення надзвичайного стану. Тим часом вони вже беруть під контроль Нейп'їдо - столицю М'янми. Вони заблокували телефонний і інтернет-зв'язок, та оточують урядові будівлі.
Нагадаємо, з 1962 року в М'янмі була військова диктатура. За її скасування довгі роки виступала Аун Сан Су Чжі. Вона домоглася демократичних перетворень тільки в 2011 році. Правда перед цим 15 років провела під домашнім арештом, куди її помістили за демократичні вимоги. У 1991 році лідерка демократичного руху М'янми була удостоєна Нобелівської премії миру.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що війну в Лівії зупинили новим мирним договором. Посередниками в підписанні такої угоди виступили представники Організації Об'єднаних націй.