Українська влада не розглядають варіант перейменування Грузії в Саркатвело, як це нещодавно зробила Литва. У МЗС України пояснили, що поки це питання не стоїть на порядку денному відносин України і Грузії, та й грузинська сторона не зверталася з офіційним проханням. Важливо відзначити, що на перейменування Грузії в Сакартвело наполягають самі грузини, оскільки сьогоднішню назву вважають русифікованою. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на ВВС Україна.
"Питання зміни назви Грузії поки не стоїть на порядку денному відносин України і Грузії. Грузинська сторона не зверталася в МЗС України з проханням почати використання в офіційних документах назву Сакартвело", - прокоментували в МЗС ймовірність перейменування держави Закавказзя.
Як відомо, 11 січня 2021 року Литва остаточно перейменувала Грузію в Сакартвело. Назву Грузія в публічному просторі, як і раніше, можна вживати, але в офіційних документах литовська влада більше не буде використовувати колишню назву. Уряд Грузії в свою чергу затвердив нову назву Литви в грузинській мові - Летува.
Нагадаємо, в Грузії вже майже 20 років озвучують заклики до інших країн про перейменування країни. Це сталося на тлі погіршення відносин з Росією. Жителі Грузії асоціюють назву країни з роками поневолення в складі Росії та СРСР.
Важливо додати, що Литва, яка узаконила назву Сакартвело замість Грузії, готова також перейменувати Білорусь, якщо про це попросить сусідня країна. Зараз офіційно сусідню країну в Литві називають Білоруссю. Але міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс після переговорів з головною білоруської опозиціонеркою Світланою Тіхановською заявив, що назва Білорусі відсилає країну до Росії і стверджує розуміння її як частини РФ.
"Білорусь означає "Біла Русь", а не Росія, і це повинно бути відображено в назві, яку ми використовуємо. Якщо білоруси висловлять таке побажання, то ми обов'язково розглянемо це питання, так само, як ми вже змінили назву Грузії на Сакартвело", - пояснив свою позицію литовський міністр.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що команда Лукашенко вирішила перейменувати Україну. У новинах білоруського державного телеканалу Україну підписали як "колишню радянських республіку". Назад в СРСР білоруський канал "повернув" і Польщу, і Литву.