У неділю, 4 жовтня, ситуація в Нагірному Карабасі загострилася. Влада Вірменії звинувачує Азербайджан в ударах ракетами Смерч і Полонез по Степанакерту - ракетні удари і наслідки від них показують на відео в соцмережах. Офіційний Баку повідомляє про атаки вірменських військ на Тертер і Горадіз. Влада Нагорного Карабаху заявляє, що знищила військовий аеропорт Азербайджану в Гянджі. Цю інформацію поки офіційно не підтвердили. Що відбувається в Нагірному Карабасі 4 жовтня, повідомляє ONLINE.UA.
Степанакерт, столиця невизнаного Нагірного Карабаху, під вогнем знаходиться до цих пір, в результаті чого в місті спрацювала сирена повітряної тривоги. У Вірменії заявляють, що в місті прогриміло більше десяти вибухів. Представник Міністерства оборони Вірменії Арцруни Ованесян повідомив, що під обстріл в Степанакерті потрапили цивільні об'єкти.
У відповідь на обстріл Степанакерта в Нагірному Карабасі заявили, що тепер великі військові об'єкти Азербайджану стануть мішенями для карабахської армії. Глава невизнаної республіки Араік Арутюнян закликав жителів азербайджанських міст, в яких вони розташовані, негайно покинути їх.
У Міноборони Азербайджану в той же час повідомили, що вранці 4 жовтня збройні сили Вірменії обстріляли азербайджанські міста Тертер і Горадіз Фізулінського району.
"Азербайджанська армія вживає адекватних заходів у відповідь проти ворога", - заявили у відомстві.
Важливо нагадати, що напередодні, 3 жовтня, азербайджанська армія взяла під свій контроль ряд населених пунктів невизнаного Нагірного Карабаху. У Міноборони Азербайджану уточнили, що військові звільнили від окупації Суговушан і Талиш Тертерського району, село Ашаги Абдуррахманлі Фізулінського району, села Мехді, Чахирли, Ашаги Маралян, Шейбі і Гуйджаг Джебраїльського району.
Нагадаємо, конфлікт між Азербайджаном і Вірменією триває кілька десятиліть. Причиною став Нагорний Карабах, який де-юре знаходиться на азербайджанській території, а ось фактично - під контролем вірменського командування. Війна між Вірменією і Азербайджаном тривала до травня 1994 року, але з тих пір конфлікт вважався замороженим. Азербайджанська влада вважає Карабах окупованою територією, а Вірменію - агресором.
Як відомо, 27 вересня в Нагірному Карабасі, населення якого становить близько 140 тисяч осіб поновилися запеклі бої між Вірменією і Азербайджаном. Сторони конфлікту ввели військовий стан, оголосили про мобілізацію і повідомляють про поранених і жертв серед мирного населення, а також про сотні загиблих військовослужбовців. Військові експерти оцінюють ситуацію в Нагірному Карабаху як вкрай небезпечну. Вони побоюються початку нової повномасштабної війни, до якої можуть приєднатися Туреччина, яка стоїть на стороні Азербайджану, і Росія, де підтримують Вірменію.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Азербайджан звернувся з несподіваною пропозицією до Путіна, Трампа і Макрона. Азербайджанський президент Ільхам Алієв заявив, що готов до мирних переговорів з Вірменією, але тільки за умови, що Володимир Путін, Дональд Трамп і Еммануель Макрон продовжать працювати в рамках Мінської групи ОБСЄ з врегулювання конфлікту в регіоні, зберігаючи нейтралітет.