У NASA оприлюднили список проєктів, які претендують на втілення у майбутньому. Кожна з представлених ініціатив стосується дослідження навколоземного простору. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу космічного агентства США.
За офіційними даними, йдеться про клас проєктів Medium-Class Explorer. Кожен з п'ятірки цих "півфіналістів" отримає 1,25 мільйона доларів, їм необхідно буде витратити 9 місяців на остаточне завершення розробки.
Вже після представники агентства виберуть два найбільш ефективних проєкти, які реалізують. Головною темою всіх ініціатив стала "космічна погода" - це сонячна активність, яка впливає на навколоземний простір.
Кожен з переможців претендує на 250 мільйонів доларів фінансування.
"Кожна з пропозицій дає можливість спостерігати щось, що раніше ми не бачили, або ж обіцяє сильно просунути наші знання в ключових напрямках", - цитує відомство наукового директора Томаса Цурбухена.
Ось перелік усіх проєктів:
STORM - його автори планують створити потужну систему моніторингу потоків сонячного вітру — завдяки космічним та земним інструментам для спостерігання;
HelioSwarm - автори розробили концепцію 9 супутників SmallSat для дослідження сонячного вітру, який дозволить створити тривимірну картину турбулентних потоків;
MUSE - дослідники планують вивчити сонячну корону, щоб зрозуміти процеси появи спалахів та викидів маси, розроблений апарат зможе надати більш якісне спостерігання;
ARCS - команда ставить за мету вивчення полярного сяйва, яке виникає через рух сонячних частинок завдяки спрямуванню магнітним полем нашої планети — для цього відправлять 32 супутники CubeSat та налагодять 32 земні обсерваторії в одній мережі;
Solaris - вчені планують займатися вивченням полюсів Сонця, це передбачає унікальні спостерігання за фотосферою та магнітосферою — ці галузі раніше майже не досліджували.
Як повідомляв ONLINE.UA, у вівторок, 1 вересня, відбудеться нова космічна подія, про яку населення планети попередили в NASA. В цей день до Землі на мінімальну відстань наблизиться потенційно небезпечний астероїд 2011 ES4 розміром з багатоповерхівку.