Керівник Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер оцінив ймовірність нападу російських військ на країни Балтії з території Білорусі, визнавши таку ймовірність низькою.
Джерело: Maailm
Загроза збоку РФ Литві, Латвії та Естонії
Бауер повідомив, що поки що у НАТО не спостерігають ознак підготовки РФ до нападу на країни Балтії.
Якщо ми подивимося на концентрацію російських сил у Білорусі, то ми маємо розглянути у військовому відношенні, чи це нині є загрозою для країн Балтії, точніше для Литви. Але, звичайно, треба оцінювати і те, чи є намір чи є ознаки того, що росіяни чи білоруси мають намір нашкодити...Поки ми не бачимо цього наміру, ми не очікуємо, що Росія нападе на країну НАТО, безпосередньо, через Білорусь, - повідомив Бауер.
Він висловив впевненність, що НАТО вдасться знизити напруженість навколо України та вирішити питання з безпекою у Європі шляхом дипломатичних переговорів з Кремлем.
Ми, як і раніше, вважаємо, що є дипломатичний вихід, і ми його робимо: з одного боку, намагаємося продовжувати дипломатичні переговори... З іншого боку, ми переглядаємо нашу готовність до того, щоб Росія розуміла, що якщо вони вдадуться до будь-яких дій проти Альянсу, це матиме серйозні наслідки, - заявив Бауер.
Тим часом спікер Сейму Литви Вікторія Чмілітє-Нільсен заявила, що російська агресія може сприяти прискоренню входження України до НАТО.
Фото - facebook.com/mod.mil.rus
Вона заявила, що ніхто не може забрати в України суверенне право вільно обирати свій курс у зовнішній політиці та обирати альянси на свій розсуд.
Членство в НАТО, звісно, залежить від багатьох обставин. Але я також не можу виключити, що шлях, який обрала Російська Федерація, її агресивні кроки в середньостроковій перспективі можуть мати зворотний бажанням Російської Федерації ефект, що це прискорить процес членства України або інших країн, як у випадку Швеції та Фінляндії, - підкреслила Чмілітє-Нільсен.
Зі свого боку голова уряду Естонії Кая Каллас заявила, що ЄС та США готові оперативно ввести жорсткі санкції проти РФ у разі вторгнення в Україну.
Попри інтенсивну дипломатію, ми не бачимо ознак того, що Росія знижує військову напруженість. Навпаки, нарощування військ навколо України триває, а тепер російські війська та техніка дісталися і Білорусі. Україна, Франція, Німеччина та Росія знову зустрічаються в Нормандському форматі - це важливо для тиску на Росію за допомогою дипломатії, щоб вона відмовилася від військової загрози. Ми сподіваємося побачити прогрес у реалізації мінських угод та підтримуємо зусилля Франції у цьому напрямі, - заявила Каллас.
Читайте також: