У Брюсселі відбулося закрите засідання НАТО з питань безпеки України. У ньому взяла участь віце-прем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, яка розкрила подробиці домовленостей. На порядку денному стояла ситуація в чорноморському регіоні. Українська сторона і представники Північноатлантичного альянсу домовилися нарощувати співпрацю в цьому напрямку. Чиновниця уточнила, що питання можливого наступу Росії на Україну з боку окупованого Криму не піднімалося, тому що це не передбачав формат дискусії, але в НАТО висловили підтримку територіальної цілісності України і визнали прогрес у реформах сектора безпеки і оборони. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Укрінформ.
"Безпекова ситуація була предметом обговорення на всіх зустрічах, зокрема - в рамках засідання Комісії Україна - НАТО. Українська сторона, і я, зокрема, наголосили на важливості пакету підтримки України в регіоні Чорного моря. Як ви знаєте, буде переглядатися комплексний пакет допомоги , так званий САР, і ми домовилися на основі досвіду, який у нас вже є, нарощувати співпрацю в цьому секторі ", - розповіла Стефанішина.
Також під час переговорів сторони приділили увагу широкому колу питань безпеки, в тому числі, діям Росії по дезінформації та пропаганди, хоч окремо і не розглядалося питання загрози повномасштабного наступу РФ на Україну вже восени.
"Формат Комісії не передбачав саме такої дискусії. Але, безумовно, всі учасники підтримали територіальну цілісність України і підтвердили налаштованість на роботу в рамках діючих форматів Мінського і Нормандського процесів. Німеччина і Франція також зі свого боку підтвердили налаштованість на роботу в цьому форматі. Особлива увага приділялася цілеспрямованим зусиллям Російської Федерації в напрямку дезінформації і пропаганди. Це було окремим блоком нашого обговорення", - пояснила Стефанишина, підкресливши, що не може розкрити подробиці всіх домовленостей, так як формат зустрічі Україна-НАТО був закритим.
Важливо нагадати, що Стефанишина літала до Брюсселя на переговори з представниками НАТО та ЄС через два тижні після того, як Північноатлантичний рада визнала Україну членом Програми розширених можливостей НАТО. Ця програма передбачає участь України в плануванні операцій НАТО, допуск нашої країни до всіх навчань НАТО, надання посад для українських представників в штаб-квартирі і командних структурах Альянсу, поглиблений обмін даними розвідки з країнами-членами.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що НАТО терміново направили кораблі в Чорне море, через що в Росії запанікували.