У НАТО уникають обговорення питання ймовірного вступу України — Politico
Категорія
Політика
Дата публікації

У НАТО уникають обговорення питання ймовірного вступу України — Politico

У НАТО уникають обговорення питання ймовірного вступу України — Politico
Джерело:  online.ua

Журналісти видання Politico стверджують, що представники країн-членів НАТО уникають обговорення теми ймовірного вступу України до Альянсу. 

Джерело:   Politico

У НАТО уникають обговорення теми можливого вступу України 

Зокрема, більшість країн НАТО побоюється відкритого воєнного конфлікту з РФ.

У матеріалі видання зазначається, що чимало країн Альянсу воліють уникати обговорення теми можливого вступу України.

Підкреслюється, що навіть коли на них іде тиск, політики відповідають завченими та короткими фразами.

Зокрема, у вересні цього року Україна закликала прискорити розгляд питання ймовірного членства, однак представники Альянсу обмежились публічними заявами про політику відчинених дверей, не надавши ніякої конкретної інформації.

Крім того, минулого тижня під час зустрічі міністрів закордонних справ НАТО їхня заключна заява вказувала на розпливчасту обіцянку 2008 року про те, що Україна колись приєднається до Альянсу.

Такої лінії Захід дотримується кількох причин. Зокрема, як пише видання, у НАТО існують розбіжності щодо того, як і коли Україна має вступити у військовий блок. Також великі європейські столиці "не хочуть провокувати Кремль, знаючи надчутливість Росії до питання розширення НАТО на схід".

Деякі дуже добрі друзі України більше бояться позитивної відповіді на заявку України на членство в НАТО, ніж надання Україні найсучаснішої зброї, - цитують журналісти видання заяву керівника МЗС України Дмитра Кулеби.

У матеріалі видання також зазначається, що наразі не має ніякої ясності стосовно надання західними партнерами України будь-яких гарантій безпеки чи щось, крім 5-ї статті НАТО про колективну оборону, що допоможе стримати Росію в майбутньому.

Тим часом директор Міжнародного інституту стратегічних досліджень Макс Бергманн вважає, що якщо Україна застрягне у безвиході військового конфлікту, то членства НАТО для неї не буде.

Однак якщо Київ поверне територію і прийме свої кордони - хоч би якими вони були, включаючи Крим або без нього, - тоді все може змінитися дуже швидко, - підкреслив Бергманн.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?