Новосформований німецький уряд висловив готовність країни підтримувати наміри України щодо членства в ЄС. Йдеться, зокрема, про подальшу реалізацію політики "Східного партнерства". Представники коаліції вже підписали угоду, яка, крім іншого, містить пункт про вимогу від Російської Федерації припинити війну на Донбасі і повернути українській стороні Крим. У той же час політики висловилися за тісну співпрацю з Москвою.
Джерело: Spiegel
Нагадаємо, "Східне партнерство" складається з таких пострадянських держав, як Азербайджан, Вірменія, Грузія, Молдова, Україна. До червня 2021 року до групи держав, щодо яких ЄС має на меті зміцнення стосунків входила й Білорусь.
"Такі держави, як Україна, Молдова і Грузія, котрі прагнуть членства в ЄС, повинні отримати змогу наближатися (до цього) шляхом послідовних реформ у сфері верховенства права та ринкової економіки", - йдеться у тексті угоди.
Судячи з усього, німецькі парламентарі хоч і підтримують прагнення України та визнають існування загрози її інтересів з боку РФ, все ж висловлюють також готовність до конструктивного діалогу з Російською Федерацією.
У тексті йдеться про вимогу негайно покласти край спробам дестабілізації України, насильству на сході України та незаконній анексії Криму. Політики ФРН констатують, що зняття санкцій з РФ залежить від повного виконання мінських угод.
"Ми за вирішення заморожених конфліктів в регіоні".
Нова коаліція має намір співпрацювати з Росією в енергетичних питаннях, однак прямої згадки про втілення проєкту "Північний потік-2" в угоді немає. Водночас німецькі посадовці критикують обмеження громадянських і демократичних свобод в Росії.
Цікаво, що МЗС країни очолить Співголова "Партії Зелених" Анналена Бербок. Ця політсила послідовно заперечує користі від впровадження ПП-2 і робить акцент на розширенні використання відновлюваних джерел енергії. Деякі пункти, що стосуються екологізації німецької економіки, згадані і в коаліційній угоді.
Як відомо, "Зелені", які увійдуть до нового уряду, виступають проти "Північного потоку-2". Співголова "Зелених" Анналена Бербок, яка очолить МЗС, наприкінці жовтня звинуватила Росію в "шантажі" у зв'язку з високими цінами на енергоносії по всій Європі, заявивши, що Москва намагається використати Німеччину для запуску газопроводу "Північний потік-2".
Читайте також:
Близько сотні мігрантів намагалися прорватися через польський кордон
Російські десантники загинули під час висадки у Білорусі
РФ несподівано почала перекидати своїх десантників на кордон Білорусі з Польщею