У Німеччині раптово заблокували будівництво російського газопроводу "Північний потік-2", по якому Москва збирається постачати газ в Європу в обхід України. Німецькі екологічні організації оскаржили виданий Федеральним відомством з питань судноплавства і гідрографії дозвіл на продовження будівництва трубопроводу в водах ФРН від 15 січня. У зв'язку з протестом екологів виданий відомством дозвіл втратив силу, а значить будівництво продовжувати не можуть. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на телерадіокомпанію Norddeutscher Rundfunk.
"Від організацій Deutsche Umwelthilfe і Nabu надійшли відповідні електронні листи, повідомили у Федеральному відомстві морського судноплавства і гідрографії в понеділок. Таким чином дозвіл, який видано для укладання в водах Німеччини, тимчасово не має сили", - передає NDR.
Як відомо, 15 січня Федеральне відомство по судноплавству і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво трубопроводу "Північний потік - 2" в водах ФРН до кінця травня. У цьому дозволі йшлося про роботи з прокладання труб в німецькій виключній економічній зоні, загальною протяжністю ділянки близько 30 км.
Важливо відзначити, що президент Росії Володимир Путін і глава МЗС Німеччини Гайко Маас розраховують, що газопровід Північний потік - 2 буде добудований до кінця 2021 року. Вони сподіваються, що Берліну вдасться змінити ставлення США до газопроводу при новому президенті Джо Байдені. На даний момент газопровід добудований більш ніж на 90%, а остання ділянка, яку залишилося прокласти, знаходиться в водах Данії. Російський газовий монополіст "Газпром" розраховував, що газопровід буде введений в експлуатацію до кінця 2019 року, але в грудні минулого року будівництво повністю було зупинено завдяки санкціям США.
Як відомо, 7 січня парламент федеральної землі Мекленбург - Передня Померанія прийняв рішення створити регіональний фонд під назвою "Захист клімату та екології". На базі фонду "порятунку" створять комерційне підприємство для завершення будівництва газопроводу Північний потік-2. За планом, фонд повинен швидко і про запас закупити обладнання і матеріали, необхідні для завершення робіт, і передавати їх на будівництво, тим самим виводячи з-під загрози американських санкцій фірми-постачальники і підрядники. Це дозволить німецьким компаніям не порушувати режим санкцій США, так як вони будуть взаємодіяти з питань завершення будівництва через фонд. Уряд землі, на території якої знаходиться фінальна точка газопроводу, внесе в статутний капітал фонду 200 тисяч євро. Ще близько 60 млн євро додасть консорціум "Північний потік - 2".
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що посол України в Німеччині Андрій Мельник терміново звернувся до німецької влади з безальтернативною вимогою - він наполягає, щоб влада ФРН закрила скандальний фонд порятунку російського газопроводу Північний потік-2 від санкцій США. Він назвав рішення уряду федеральної землі Мекленбург - Передня Померанія створити фонд для виведення фірм, добудовуючих Північний потік - 2, з-під санкцій США, обурливим скандалом, який завдасть масштабний шкоди довірі до Німеччини з боку всієї Європи.