За інформацією журналістів видання Reuters із посиланням на представників Білого дому, злочинну владу РФ та олігарха і власника ПВК "Вагнера" Євгена Пригожина дуже цікавлять корисні копалини в районі українського міста Бахмут на Донеччині. Саме цим пояснюється маніакальне прагнення кремлівського керівництва захопити місто за будь-яку ціну.
Джерело: Reuters
Чому Путін та Пригожин одержимі прагненням захопити Бахмут
Сполучені Штати дотримуються думки, що... Пригожин ...зацікавлений в отриманні контролю над сіллю та гіпсом з шахт, розташованих біля... міста Бахмут, - підкреслив представник Білого дому.
До цього США звинувачували російських найманців у використанні природних ресурсів у Центральноафриканській Республіці, Малі, Судані та інших країнах для фінансування війни Москви в Україні.
Між тим супутникова компанія Maxar Technologies показала, як вигладяє Бахмут після кількох місяців важків боїв та ворожих обстрілів.
Для порівняння опубліковано знімки, датовані 1 серпня 2022 року та 4 січня 2023 року.
Бахмут 1 серпня минулого року (фото - twitter.com/Maxar)
У Twitter Maxar Technologies зазначає, що місто стало гарячої точкою фронту та зазнало значних руйнувань через бомбардування російських окупантів.
Бахмут 4 січня (фото - twitter.com/Maxar)
Місто було центром інтенсивних боїв між російськими та українськими силами протягом останніх 6 місяців, і зображення показують значні пошкодження будівель та інфраструктури, йдеться у повідомленні Maxar.
При цьому аналітики військової розвідки Міноборони Великої Британії зазначають, що наразі Кремль змушений постійно збільшувати витрати на окуповані території Луганської та Донецької областей.
29 грудня армії так званих "ЛНР" та "ЛНР" були офіційно включені до складу збройних сил Росії 31 грудня 2022 року. Президент Путін вручив формуванням їхні бойові прапори під час приїзду до Ростова-на-Дону.
При цьому Росія стверджує, що ЛНР і ДНР є невід'ємними частинами Російської Федерації після фіктивних референдумів про приєднання у вересні 2022 року. Тим не менш, з 2014 року Росія контролювала обидві ці території, створивши 1-й армійський корпус "ДНР" та 2-й армійський корпус "ЛНР" та підтримавши їх російськими військовими.
За даними британської розвідки, статус та ідентичність "ДНР" та "ЛНР", ймовірно, залишаються предметом розбіжностей у російській системі. Ще до вторгнення у лютому 2022 року ці території вимагали значних витрат російських фінансів.
Тепер, коли Кремль відкрито заявив про їх підтримку, вони, ймовірно, принесуть великі політичні, дипломатичні та фінансові витрати для Росії, які продовжаться набагато довше за поточну фазу конфлікту, - підкреслюють в Міноборони Великої Британії.
Читайте також: