Команда російського президента Володимира Путіна заявила, що офіційна Москва готова збільшити транзит газу через Україну, якщо Європейський Союз збільшить закупівлі, а українська влада запропонує конкурентні умови транзиту. З такою заявою виступив незмінний речник Кремля Дмитро Пєсков.
Джерело: "ТАСС"
В Кремлі готові збільшити транзит газу через Україну за двох умов
Як стверджує представник Володимира Путіна, головним адресатом офіційного Києва для вирішення питання про збереження транзиту "є покупці газу в Європі, європейські компанії, саме вони можуть укласти з російським монополістом нову довгострокову угоду зі збільшеними обсягами, з урахуванням зростаючих потреб в блакитному паливі".
"Щоб щось транспортувати через Україну, потрібно, щоб це хтось купив, і це якраз наші покупці в Європі", – заявив речник Кремля.
За словами речника Кремля, офіційна Москва в такому разі виконає всі свої транзитні домовленості.
Окрім того, він звернув увагу на те, що команда Володимира Путіна збільшила до можливого максимуму поставки газу в Європу за наявними контрактами.
"Можна сказати, що Росія бездоганно виконує всі контрактні зобов'язання по верхній планці, тобто до можливого максимуму всі обсяги поставок збільшені в світлі тих контрактів і договорів, які є", – цинічно зазначив Дмитро Пєсков.
Варто зазначити, що за словами очільника Кабміну Дениса Шмигаля, офіційний Київ буде наполягати на збереженні нинішнього рівня транзиту газу щонайменше на 15 років.
"Ми все ще маємо надію, що наші партнери, зокрема США, продовжать санкції. Ми переконані, що з нами рахуються, коли ведуть розмову про запуск і сертифікацію "Потоку". Звичайно, ми будемо наполягати на збереженні щонайменше на 15 років рівня транзиту, що існує сьогодні", — підкреслив прем'єр.
Він також додав, що наразі його команда проводить перемовини про транзит газу з Румунією, Молдовою, іншими країнами.
Читайте також:
Шмигаль розповів про зміну цін на газ після запуску "Північного потоку-2".
Акції Газпрому рекордно подорожчали на тлі зростання цін на газ в Європі.
Криза цін на газ провокує банкрутство компаній у Великій Британії.