У Росії відновлюють виробництво легких конверсійних ракет "Рокот", які раніше випускалися з українською системою управління. Після того, як Україна перестала поставляти апаратуру, в Москві вирішили відмовитися від цієї ракетної системи, так як проведення пусків було неможливим. Але тепер вирішили знову випускати "Рокот", тільки на базі нового керування, системи якого візьмуть з балістичних ракет РС-18Б "Стилет", що знімаються з бойового чергування. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на росЗМІ.
Міноборони РФ і "Центр Хрунічева", де придумали, як створити ракету "Рокот-2" з російською системою управління на заміну українському "Рокоту" з системою, створеною на харківському підприємстві "Хартрон", вже підписали відповідний контракт. Вони вирішили, що нова ракета буде називатися "Рокот-М".
Відомо, що загальна вартість створення ракет "Рокот-М" складе 3,4 млрд рублів. Створення російської системи управління обійдеться в 690 млн, на розгінний блок "Бриз-КМ-2" і підготовку виробництва до його виготовлення піде 1,45 мільярда, модернізація технічного та стартового комплексов - 450 мільйонів. Також 750 млн витратять на проведення першого пуску ракети.
Нагадаємо, ракета-носій легкого класу "Рокот" призначена для виведення космічних апаратів на низькі навколоземні орбіти. Ракета має три ступені: перші дві є прискорювальних блоками ракети РС-18, а третя - розгінний блок «Бриз-КМ». Носій створений по конверсійній технології на базі міжконтинентальних балістичних ракет РС-18, що знімаються з озброєння. Ракета і носій раніше вироблялися московським "Центром Хрунічева", а система управління для разгонніка випускалася харківським "Хартроном". Перший демонстраційний пуск ракети відбувся 16 травня 2000 року. В останній раз ракета "Рокот" запускалася в кінці грудня 2019 року.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Україні розробляють кілька секретних ракетних програм, які знаходяться на особистому контролі президента Володимира Зеленського.