Напередодні в Берліні відбулися переговори з питання завершення війни на Донбасі. Засідання проходило на рівні політичних радників лідерів нормандської четвірки і тривало 6 годин. За підсумками зустрічі команди російського президента Володимира Путіна і українського лідера Володимира Зеленського виступили з заявами. У Кремлі назвали зустріч корисною і відвертою, в ОПУ - непростою, але конструктивною. Однак, ні з одного питання так і не вдалося домовитися. Кожен з учасників переговорів позначив свою принципову позицію і підходи до перспектив врегулювання конфлікту. Продовження зустрічі на рівні політичних радників заплановано на 22 січня. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу Офісу президента України.
Головною темою переговорів було питання виконання домовленостей, досягнутих главами Німеччини, Франції, України та Росії під час саміту в Парижі в грудні 2019 року. Українську сторону представляли голова ОПУ Андрій Єрмак, віце-прем'єр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков та представники РНБО. Російську делегацію очолював заступник голови Адміністрації президента Дмитро Козак.
"На жаль, похвалитися нічим. Відбувся обмін думками з усіх принципових питань в реалізації мінських угод і підсумків паризького саміту в 2019 році. Знайти остаточні рішення не вдалося. Домовилися, що будуть підготовлені нові підходи до формування дорожньої карти в Тристоронньої контактній групі по всеосяжного врегулювання конфлікту ", - підвів підсумки переговорів Козак.
Нагадаємо, Путін ще в грудні дав зрозуміти Україні, що не збирається завершувати війну на Донбасі. Він публічно пообіцяв збільшити допомогу ОРДЛО, що на думку військових експертів є нічим іншим як публічним відмовою Кремля від мирного плану України. А це означає, що незабаром може початися ескалація конфлікту, так як зазвичай "допомогу" Путіна дістається не українцям в ОРДЛО, а бойовикам і російським збройним формуванням, які вже сьомий рік ведуть війну проти України. Ці припущення військових експертів підтвердили в Службі зовнішньої розвідки України. На даному етапі війни, за даними СЗР, Росія розгорнула навколо України військове угрупування, в яку входять дві нові армії і армійський корпус: 20-я армія - вже практично сформована, включаючи дві дивізії загальною чисельністю близько 24 тисяч осіб; 8-а армія - близько 45 тисяч осіб з урахуванням 1-го і 2-го армійських корпусів на тимчасово окупованих територіях Донбасу; 22-й армійський корпус - об'єднання в складі берегових військ ВМФ РФ, налічує 9 тисяч військовослужбовців. Крім того, як відзначають в СЗР, Путін намагається розхитати зсередини українське суспільство протестними настроями, а також створенням релігійних конфліктів.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Україні вирішили, як буде проходити реінтеграція ОРДЛО і Криму. Українська влада завершила роботу над законопроектом щодо майбутнього ОРДЛО і анексованого Криму під назвою "Про державну політику перехідного періоду". У документі прописані умови реінтеграції Донбасу і окупованого півострова, які спрямовані на відновлення довіри між людьми і врегулювання питань відповідальності, амністії і люстрації за всі злочини і незаконні дії, які були вчинені на тимчасово окупованих територіях.