Заступник керівника адміністрації президента Росії Дмитро Козак, який відповідає за політику Кремля щодо України, заявив про згоду Москви на участь США в переговорах по Донбасу. Але тільки за умови, що команда Джо Байдена буде "в одній людській логіці" з російською стороною.
Джерело: ТАСС
У команді російського глави Володимира Путіна перед його переговорами з американським лідером в Женеві дали зрозуміти, що не збираються змінювати свою позицію по Донбасу ні за яких умов. Козак підкреслив, що Москва буде обговорювати цю тему тільки з тими, хто буде дотримуватися позиції Кремля.
"Все залежить від позиції. Або ми в одній людській логіці намагаємося знайти відповіді на всі ті виклики, які є, тоді так. Якщо буде тверезий і прагматичний підхід до виконання мінських угод - добре. Але, як кажуть, краще жахливий кінець, ніж жах без кінця ", - сказав Козак, відповідаючи на питання про участь США в переговорах.
Козак вважає, що адміністрація президента Джо Байдена в цілому прихильна Мінським угодам, що влаштовує Кремль, який, втім, трактує їх по-своєму, і це трактування не збігається з позицією Києва.
"Якщо мова йде про врегулювання конфлікту, будь ласка, ми за. Коли наші європейські колеги кажуть, що потрібно терміново знайти рішення, тому що зараз втрутяться в процес американці, ми говоримо - Ласкаво просимо", - підкреслив Козак
Переговори по Донбасу - позиція США і Зеленського
Президент України вважає, що для врегулювання ситуації на Донбасі необхідні прямі переговори з президентом РФ Володимиром Путіним і дискусії в нормандської форматі з залученням США, проти чого категорично виступає Кремль. На його думку, союзники України - французький лідер Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Ангела Меркель - останнім часом послабили позиції щодо Росії і Путіна, а офіційний Вашингтон, впевнений Зеленський, зможе надати своє авторитетний вплив на Кремль.
США підтримують пропозиції українського президента Володимира Зеленського про оновлення переговорного процесу по Донбасу, які стосуються розширення нормандського формату і зміни місця переговорів. У Вашингтоні розглядають різні формати:
тристоронні переговори США, Росії та України;
участь в нормандській четвірці, до якої приєднаються Америка, Велика Британія, Канада;
Будапештський формат.
Читайте також: