Легітимність президентських виборів в Білорусі, які передбачувано виграв Олександр Лукашенко, визнали лише кілька країн. Тим часом в Верховну Раду подали проєкт постанови про невизнання голосування. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт парламенту.
Згідно з оприлюдненими даними, документ вже відправили на розгляд керівництву.
Серед його ініціаторів — Олексій Гончаренко, Микола Княжицький, Михайло Бондарь, Володимир Ар'єв, Софія Федина, Ірина Фріз (усі з фракції "Євросолідарність"), Соломія Бобровська, Юлія Клименко, Рустем Умеров (фракція "Голос"), Ігор Гузь (угрупування "За майбутнє") та позафракційниця Оксана Савчук.
Станом на вечір у п'ятницю, 14 серпня, текст проєкту чи пояснювальна записка все ще відсутні.
Нагадаємо, вибори президента Білорусі відбулися минулої неділі, 9 серпня. Закриття виборчих дільниць того ж вечора відзначилося початком масових протестів, які тривають досі.
Білоруські силовики, особливо у перші дні й ночі, діяли надзвичайно жорстоко — вони використали гумові кулі, світло-шумові гранати, побиття та масові затримання. Загалом в ізолятори потрапили тисячі активістів та звичайних перехожих. Масово людей почали звільнювати лише напередодні, усі вони розказують про катування й знущання.
Тим часом влада й сам Лукашенко буквально ображають активістів та стверджують — усі протесті зрежисовані, їх учасники здебільшого безробітні та особи з кримінальним минулим.
З середини тижня по всій республіці почалася хвиля страйків на промислових підприємствах. Люди вимагали проведення чесних виборів. Президент лише відмахнувся від робітничих протестів — нібито причетні до них десятки людей, але аж ніяк не тисячі.
Як повідомляв ONLINE.UA, 14 серпня Центральна виборча комісія Білорусі нарешті оприлюднила офіційні та остаточні підсумки виборів – наголошується, що у чинного білоруського лідера Олександра Лукашенка 80% голосів, а у його головної суперниці Світлани Тихановської — 10%.