Влада України і експерти МВФ так і не змогли домовиться про виплату другого кредитного траншу за програмою stand by. Серед проблемних питань, зокрема, залишилися прийняття законів про Вищу раду правосуддя і НБУ, про незалежну роботу НАБУ і САП, обмеження тарифів, введених цієї зими на енергоринку. 15 лютого переговорний процес прокоментував глава фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев. Він допустив, що Україна в 2021 році може залишитися без кредитного траншу МВФ, що не стане для нашої країни катастрофою. Також Гетманцев прокоментував нові вимоги МВФ і дав зрозуміти, що вони перейшли "червоні лінії". Про це Гетманцев заявив на брифінгу, передає ONLINE.UA.
"Нам пройти 21-й рік без чергового траншу МВФ буде набагато важче, але це ні в якому разі не буде катастрофою. У нас є відповідні ресурси, у нас є відповідні можливості, щоб це здійснити. Ніякої катастрофи не буде. Будуть виконані бюджетні зобов'язання , буде в країні фінансова стабільність, буде валютна стабільність ", - пояснив Гетманцев, що буде з економікою України без траншу МВФ.
Глава фінансового комітету Ради підкреслив, що співпраця з будь-яким міжнародним партнером можлива в тому випадку, коли задоволені інтереси обох сторін - України та партнера. Він не зміг назвати, які вимоги висунув МВФ Україні, але дав зрозуміти, що вони перейшли червоні лінії і влада зараз шукає баланс, щоб переговори завершилися позитивно, МВФ виплатив транш, але при цьому були забезпечені і враховані інтереси простих українців, як в рівні доходів , так і в тарифній політиці.
Як відомо, місія МВФ перебувала в Україні в період з 21 по 23 грудня і з 11 січня по 12 лютого. Фахівці Фонду обговорювали з представниками влади України прогрес у проведенні реформ, які є частиною програми stand-by.
Нагадаємо, МВФ 9 червня минулого року затвердив для України нову програму stand-by на 18 місяців в розмірі $ 5 млрд, з яких вже отримано перший і поки єдиний транш в розмірі $2,1 млрд. Керівництво Україи розраховувало вже в лютому отримати згоду на виплату нового кредитного траншу в розмірі 700 тисяч доларів після того, як програма stand-by фактично була поставлена "на паузу" через сумніви МВФ в дотриманні Україною базових принципів співпраці за програмою. Переговори були відновлені після запевнень президента України Володимира Зеленського про прихильність реформам і боротьбі з корупцією.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що глава НБУ відповів на нові вимоги МВФ.