У Верховній Раді попередили про нанесення остаточного удару по одній з найважливіших проблем українського парламенту - кнопкодавству. Неперсональне голосування витримало введення суворих штрафів раніше, а до цього роками існувало серед нардепів будь-якого скликання. Порушення стали настільки поширеними, систематичними та навіть звичними, що отримали спеціальне слово-позначення. Вже найближчими днями у Раді почнуть працювати з використанням сенсорної кнопки під час голосувань. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на заяву спікера Дмитра Разумкова.
За словами політика, парламент наразі обладнаний додатковими камерами спостереження та сенсорною системою.
“Вона працює, вона пройшла перевірку. З цього пленарного тижня ми вже зможемо використовувати її під час засідань, вона відповідає всім нормам. У нас є офіційне заключення, що вона може використовуватися”, - наголосили у Раді.
Разумков виступив із пропозицією до керівників парламентських фракцій і депутатських груп. Вона полягає у зборах у вівторок, 2 березня, для тестування роботи сенсорної кнопки.
Нагадаємо, що раніше особисто парламентський спікер протестував роботу системи у Київській міськраді, де вона вже працювала тривалий час. Йому демонстрував техніку особисто столичний мер Віталій Кличко.
"Голосування відбувається виключно, коли ти натискаєш одночасно дві кнопки і чекаєш до завершення волевиявлення. В іншому разі голос не буде зараховано. Це унеможливлює голосування за іншого депутата. Ми є єдиною радою в країні, де унеможливили неперсональне голосування. Жодного разу з 2015 року, відколи встановили цю систему, у нас не було блокування трибуни, бійок чи конфліктів. Якщо депутати не погоджуються з голосуванням за ті чи інші проєкти рішень, вони виймають картки. Кворуму немає – і нам потрібно шукати компроміс”, - стверджує він.
Як повідомляв ONLINE.UA, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков звернув увагу на суперечливий момент в українському законодавстві щодо санкцій. Він вважає, Рада національної безпеки та оборони не повинна мати де-факто одноосібні повноваження для таких рішень. Голова парламенту припустив, що закон про введення рестрикцій у майбутньому необхідно буде переглянути й змінити.