17 травня у столиці Ісландії Рейк’явіку підписали декларацію про створення Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України.
Джерело: Денис Шмигаль
43 країни підписали декларацію про створення Реєстру збитків
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що на саміті Ради Європи декларацію підписали представники більше 40 держав.
Проукраїнська коаліція міцна та єдина у боротьбі за справедливість та притягнення агресора до відповідальності, - написав він.
Він зазначив, що такий Реєстр є важливим етапом на шляху до справедливості та відшкодування Україні та українцям збитків, які Росія завдала війною.
Наша мета — створення комплексного механізму компенсації, який забезпечить виплату Росією повного відшкодування Україні відповідно до міжнародного права. Зокрема за рахунок російських активів у світі. Рухаємося до мети разом із партнерами, - додав він.
Глава уряду також подякував Раді Європи та всім державам-учасницям, які підтримали це рішення.
Заступниця міністра юстиції Ірина Мудра повідомила, що договір про Реєстр підписали 43 країни і Європейський Союз. Три країни висловили готовність підписати декларацію.
6 країн відмовилися підписати декларацію: Азербайджан, Вірменія, Боснія, Угорщина, Сербія, Туреччина.
Що відомо про саміт держав та урядів Ради Європи
16 травня у Рейк'явіку розпочався 4-й саміт глав держав та урядів Ради Європи.
Шмигаль зустрівся з Прем’єр-міністеркою Ісландії Катрін Якобсдоттір, з якою обговорив створення спеціального міжнародного трибуналу та механізму компенсації збитків, завданих агресією Росії проти України.
Під час саміту Шмигаль виступив з промовою, в який зазначив, що Україна очікує, що Рада Європи й надалі займатиме тверду позицію щодо російської агресії проти України.
Під час дебатів саміту виступив президент Чехії Петр Павел. Він сказав, що Реєстр збитків є ключовим елементом відповіді Ради Європи на агресію Росії.
У цьому відношенні я з гордістю можу сказати, що чеська дипломатія відіграла активну роль у переговорах, які вели до створення цього інструменту. Важливо, щоб реєстр запрацював якомога швидше, - зазначив він.
Читайте також:
Кремль відмовився визнати резолюцію ООН щодо відшкодування збитків Україні
Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про відшкодування збитків за наслідки агресії РФ
Україна очікує від РФ не менше 300 млрд доларів репарацій