Найбільший оператор зв'язку у РФ МТС презентував у своєму магазині в Москві новий iPhone 15 за добу до початку світових продажів. Ці телефони потрапляють до країни через схему "паралельного імпорту".
Джерело: "Голос Америки"
РФ продає нові iPhone 15 попри санкції
Як зазначається, усі версії iPhone 15 також доступні на сайті МТС для онлайн-замовлень готівкою або за кредитною системою компанії. Вони коштують від 125 тисяч рублів до 170 тисяч. У перерахунку на долари це відповідає ціновому діапазону у США.
Торік у березні компанія Apple оголосила, що призупиняє всі продажі своїх продуктів і послуг у РФ. А втім, найновіша версія телефонів від цієї корпорації потрапила до країни-агресора ще до дебюту світових продажів.
Так, російський уряд використовує схему "паралельного імпорту" з березня 2022 року, щоб уникнути дефіциту товарів на внутрішньому ринку. Ця система дозволяє країні-окупанту ввозити до себе деякі продукти через треті країни без дозволу правовласника.
У квітні 2022 року Мінпромторг РФ опублікував список груп товарів і брендів, які можна ввозити без дозволу правовласника. У переліку зокрема були смартфони Apple.
А у вересні минулого року російський міністр промисловості й торгівлі Денис Мантуров заявляв, що iPhone 14 буде доступний у РФ за програмою "паралельного імпорту".
На презентації iPhone 15 у Москві 21 вересня представники МТС заявили, що нові смартфони надходять до РФ з Об’єднаних Арабських Еміратів, Китаю та "деяких інших країн".
Фінські компанії продавали РФ електроніку в обхід санкцій
Дві компанії з Фінляндії – Luminor та Siberica – постачали до Росії електроніку, попри санкції.
У порушенні санкційного режиму Luminor і Siberica викрив Мінфін США. Через це компанії вже потрапили під американські санкції. Персональні санкції введено проти самого Теміна, а також громадянки Естонії Катрін Естер Темін, яка обіймала керівну посаду в Siberica.
Злочинна діяльність компаній велася з 18 березня 2022 року, тобто після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну та запровадження перших заборон на постачання західної електроніки до Росії. Суд Східної Уусіма вказав місто Вантаа як місце злочину.
Мінфін США пояснили, що Luminor та Siberica постачали російським компаніям електронні вироби. Це камери для безпілотників, літієві батареї та високопродуктивні оптичні фільтри.
Читайте також:
Німецький бізнесмен попри санкції продавав РФ електроніку для "Орланів" — Spiegel
Фінські компанії наторгували з Росією на мільярди євро з початку війни в Україні
Фінську компанію підозрюють у порушенні санкцій проти РФ