У РФ зафіксували нові вантажні перевезення за напрямком Тегеран — Москва. Це може свідчити про постачання нових безпілотників або запасних частин до них.
Джерело: Суспільне
Нові постачання дронів до Росії з Ірану
За словами Наталі Гуменюк, наразі, у РФ намагаються самостійно виготовляти дрони. Налагоджуючи відповідне виробництво, держава-терорист може опиратися на підтримку певних країн.
Ми бачили активність вантажних перевезень з напрямком Тегеран — Москва, які зазвичай пов’язані з постачанням додаткових безпілотників типу "Шахед", або запасних частин до них. Оскільки в Росії налагоджують самостійне виробництво і ми вже фіксували факт, що вони маркують дрони, виготовлені власноруч або на своїй території, специфічними літерами кирилиці — це означає, що високоточні технології для Росії зараз не доступні, але вони можуть спиратися на отаку підтримку, яку надають країні-терористці ще деякі країни у світі, — сказала Гуменюк.
Гуменюк також додала, що у Чорному морі корабельне угруповання розгорнуто в кількості дев'яти одиниць. Ракетоносіїв на бойовому чергуванні не зафіксували, вони заведені в пункти базування.
Пам’ятаємо про те, що і в пунктах базування, вони можуть бути споряджені й готові до виведення на бойовий курс за 2-3 години фактично, або ж можуть бути застосовані з бухт. Ця практика вже ворогом використовувалася, вона досить небезпечна і для самого екіпажу ракетоносіїв. Але коли ж росіяни берегли своїх, - зазначила очільниця пресцентру.
Як Іран допомагає Росії в постачанні дронів
Ще на першому році повномасштабного вторгнення РФ заручилася допомогою Ірану в питанні постачання дронів-камікадзе типу Shahed. З тих пір Росія регулярно використовує ці БПЛА для атак на військову та цивільну інфраструктуру України. Через це на Іран накладають чисельні санкції.
Нещодавно стало відомо, що Кремль з допомогою Ірану намагається створити армію з 6 тис ударних дронів до 2025 року. Ці БпЛА, зокрема, використовуватимуться для атак по Україні.
Угода Росії з Іраном про продаж зброї на мільярд доларів, була укладена в листопаді за 500 миль на схід від Москви в регіоні Татарстан. ЇЇ мета полягає в тому, щоб до літа 2025 року створити в країні 6000 безпілотників. Цього буде цілком достатньо, щоб усунути хронічну нестачу російській армії безпілотних літальних апаратів на передовій.
Читайте також:
Британські виші могли допомагати Ірану виготовляти дрони-камікадзе
Яку кількість боєприпасів Лукашенко передав Путіну на війну в Україні — дані експертів;
Білорусь передумала розміщувати ядерну зброю на кордоні з Польщею