У середу, 23 грудня, Держдума РФ прийняла в остаточному третьому читанні закон про цензуру. Він дозволяє Роскмнадзору частково або повністю блокувати інтернет-ресурси, які обмежують "значиму інформацію" на території РФ. Під загрозою блокування опиняться всі сайти і соцмережі, які блокують поширення російської пропаганди. Ці заходи введені в рамках відповіді Twitter, Facebook і Youtube, які раніше допускали "дискримінацію щодо матеріалів російських ЗМІ" і блокували поширення пропагандистського матеріалу. Поряд з законом про цензурі Держдума прийняла в третьому, остаточному читанні закон, який зобов'язує соціальні мережі самостійно виявляти і блокувати "протиправний" контент, в якому міститься "явна неповага" до суспільства, державним символам, держвлади і Конституції, заклики до участі в несанкціонованих мітингах, образа людської гідності, а також інформація, що порочить громадян за ознаками статі, національності, мови, релігії, професії, місця проживання і роботи або політичних переконань, передає ONLINE.UA.
"Роскомнагляд зможе блокувати повністю або частково інтернет-ресурси, що обмежують значиму інформацію на території РФ. Блокування може послідувати за дискримінацію щодо матеріалів російських засобів масової інформації. Власник ресурсу може бути визнаний причетним до порушень основоположних прав і свобод, якщо буде обмеження поширення користувачами інтернету суспільно значимої інформації в Росії ", - йдеться в законі.
Важливо відзначити, що закон передбачає блокування, уповільнення трафіку і адміністративні штрафи до 3 млн рублів. Блокування буде ініціювати Генпрокуратура за погодженням з МЗС Росії. Ресурси, які будуть помічені в порушенні нового закону, потраплять до спеціального списку сайтів, "причетних до порушень основоположних прав і свобод людини, прав і свобод громадян РФ".
"Потенційно закон може бути застосований проти популярних західних соціальних мереж. Серед порталів, які в 2020 році блокували інформацію російських ЗМІ, помічені Twitter, Facebook і YouTube", - говориться в пояснювальній записці до закону про цензуру ЗМІ в Росії.
Крім того, Держдума зобов'язала соцмережі з 1 лютого 2021 роки самостійно виявляти і блокувати "заборонений" контент. Прийнято і ще один закон - про штрафи для власників сайтів, включаючи соціальні мережі і відеохостінги. За відмову видаляти "протиправну" інформацію штрафувати будуть на суму 3-8 млн рублів, а за повторну відмову - мінімум на 8 млн.
"Закриття Ютуб ... як іноземного агента. Цей шпигун поширює ... Правду ... А правда заборонена ... У Росії дозволена тільки пропаганда ... як багато хто знає правда і пропаганда - це різні речі ...; А чи не краще блокувати Держдуму за цензуру ?; Мені здається краще відразу визнавати ворогами народу; в цивілізованих країнах такі закони неможливі. Це законодавчий викидень ", - коментують росіяни новий закон про цензуру в РФ.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Росії два роки намагалися заблокувати Telegram. Після провалу Роскомнагляд завів там канал.