Російський опозиціонер і глава Фонду боротьби з корупцією Олексій Навальний поділився новими даними про палац президента Росії Володимира Путіна.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Facebook Навального.
"Фонд боротьби з корупцією розібрався, що за люди доглядають за палацом Путіна на узбережжі Чорного моря і з'ясував, що вони отримують державні посади, будинки, громадянства, і банки. Вражаюча ж історія навіть за російськими стандартами. Відтяпаний цілий мис, побудований справжній палацовий комплекс - з садами, парками, фонтанами, басейнами та спортивними майданчиками. Навколо палацу організоване ціле селище, де, мабуть, живе персонал, прокладені дороги, побудовані три вертолітні майданчики. Розкіш, в порівнянні з якою блякнуть всі шубохранилища країни", - написав опозиціонер.
Нагадаємо, в грудні 2010 року бізнесмен Сергій Колесников опублікував лист, в якому розповів про будівництво величезної резиденції для Володимира Путіна, вартість якої на той момент вже дійшла до $ 1 мільярда. У 2014-му, Reuters і Нова Газета опублікували документи, які підтверджують те, що друзі Путіна Кирило Шамалов і Дмитро Горєлов (заробили сотні мільйонів доларів з бюджету РФ на постачання томографів в рамках національного проекту "Здоров'я". Їх компанія поставляла медичне обладнання за ціною вдвічі перевищує ринкову, а різниця осідала на липових компаніях-посередниках. З коштів цих підставних контор були пізніше оплачені близько $ 48 млн архітектору палацу Ланфранко Чирилло, який забезпечував постачання будматеріалів на об'єкт.
"Величезна ділянка площею 678 583 м2 і сам палац з численними будівлями записаний на ТОВ «Комплекс», який в свою чергу належить офшору з Британських Віргінських островів. Ділянка, на якій розташовується під'їзна дорога, взагалі дивним чином записана на Прикордонне управління ФСБ", - пише Навальний на своєму сайті.
Площа основного об'єкта, яка раніше ніким не називалася і прикидалася дуже неточно, офіційно состовляет 17 692 м2. Це тільки головний будинок. Також є одна будова площею 4471.2 кв.м., одна 2775.1 кв.м. і кілька будівель площею понад 1000 кв.м.
Як дізналися в Фонді, незважаючи на те, що незабаром після першої публікації про палац стверджувалося, що об'єкт проданий, люди, які займалися його будівництвом і керують їм зараз, отримали відмінні бонуси у вигляді посад, акцій банків та іншого. Керуючою компанією палацу з самого початку його будівництва і донині значиться ТОВ «УК Інвестбуд» і його засновники: Тетяна Кузнєцова та Інна Колпакова. Чоловік Колпакової, Олександр Колпаков, в 2014-му році очолив Управління справами президента, а до цього очолював Управління «В» Служби безпеки президента. Тетяна Кузнєцова, друга засновниця, отримала ділянку з дачею прямо на набережній в Геленджику. Її чоловік, Олег Кузнецов, теж має безпосереднє відношення до будівництва палацу для президента. Він керував військовою частиною 1473 Федеральної служби охорони і виступав під час будівництва палацу представником забудовника. Прямо по сусідству з Кузнєцовим в Геленджику виявився італійський архітектор Ланфранко Чирилло, який і спроектував палацовий комплекс. А незадовго до цього Чирилло отримав ще й російське громадянство з рук президента Путіна.
Раніше повідомлялося, що француз записав відеозвернення до Росії із закликом бідним росіянам залишатися вдома, а багатим - вкладати гроші в його країну, але до Франції не приїжджати. Відео було записано в місті Біаріцц навпаки вілли, яка нібито належить дочці президента Росії Володимира Путіна.
- Категорія
- Світ
- Дата публікації