Президент РФ Володимир Путін оприлюднив нову статтю на тему Другої світової війни. Історик та дослідник архівів Ігор Петров заявив про використання лідером неправдивих цитат. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на його Facebook.
За словами експерта, йдеться про цитування нацистського диктатора Адольфа Гітлера.
"Гітлер прямо говорив: "Наша політика у відношенні до народів, що населяють широкі простори Росії, повинна полягати у тому, щоби підтримувати будь-яку форму суперечок та розколу", - говориться у президентській статті.
Петров пояснив, Путін не позначив джерело цієї фрази. Його можна відстежити завдяки іншим згадкам. Цитата походить з книги Генрі Пікера "Застольні розмови Гітлера". Водночас вона не виглядає ідентично до тієї, що є у статті.
"І тому, керуючи підвладними нам на сході земель рейху народами, необхідно користуватися одним головним принципом, а саме: надавати простір тім, хто хоче мати індивідуальні свободи, уникати жодні форми державного контролю й таким чином робити усе, щоб ці народи знаходилися на якомога низькому рівні культурного розвитку", - таке твердження можна знайти у книзі.
Історик додав, працю Пікера детально вивчили у 2019 році. Вчені встановили, що той не цитував фюрера буквально, а користувався зміненими висловами інших людей з його оточення. Ба більше, змінені вони були вже у пізні часи.
Іншим "пікантним моментом" для статті Путіна стає той факт, що книга Пікера увійшла у 2010 році до федерального переліку екстремістських матеріалів РФ.
Нагадаємо, статтю Путін оприлюднив напередодні завдяки американському виданню The National Interest. У матеріалі російський президент філософствує на тему початку Другої світової війни та називає її головну причину — бездіяльність країн Заходу.
Як повідомляв ONLINE.UA, глава МЗС Естонії публічно жорстко розкритикував позицію президента Росії щодо окупації Радянським Союзом країн Балтії в роки Другої світової війни. Зазначається, що міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу у своєму стилі засудив позицію глави РФ щодо інтерпретації історії країн Балтії в роки Другої світової війни.