Через кілька днів в Росії запускають об'єкти "Північного потоку-2" в Ленінградській області в тестовому режимі. Їх підготують до пуску газу в ФРН.
Джерело: ТАСС
Губернатор Ленінградської області Олександр Дрозденко заявив, що будівництво газопроводу вийшло на фінішну пряму. Це, за його словами, це йому 2 червня підтвердили колишній канцлер ФРН Герхард Шредер і керуючий директор компанії Nord Stream AG Maттіас Варніг, які представляють німецьку сторону в проєкті "Північний потік - 2".
"Вчора була інспекція російських об'єктів на ленінградській землі, в Кінгісеппському районі, які вже в тестовому режимі з наступного тижня почнуть працювати для підготовки пуску газу на німецьку сторону", - анонсував Дрозденко.
Німецькі екологи намагаються зупинити будівництво Північного потоку-2
Тим часом німецькі екологи з організації Deutsche Umwelthilfe (DUH) просять відкликати дозвіл на будівництво "Північного потік-2" або призупинити його прокладку. 2 червня вони подали відповідну заявку в Федеральне відомство по судноплавству і гідрографії (BSH).
"Deutsche Umwelthilfe сьогодні подала заявку в Федеральне морське і гідрографічне агентство з проханням відкликати дозвіл на будівництво і експлуатацію "Північного потоку 2 " з міркувань захисту клімату", - повідомляється на сайті організації.
При цьому комерційний директор Nord Stream 2 AG Райнхард Онтід переконаний, що ні екологам, ні будь-кому іншому не вдасться зупинити будівництво, яке незабаром буде завершено.
"Газопровід буде готовий", - стверджує Онтід.
Коротко про будівництво Північного потоку 2
Газопровід Північний потік — 2, по якому Путін планує щорічно постачати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини, побудували вже майже повністю.
Представники Nord Stream 2 AG стверджують, що вже прокладено 95% газопровідної магістралі, залишилося прокласти тільки 93 км труб в датських водах і 28 км труб — в німецьких.
Багато європейських компаній відмовилися брати участь в проєкті через санкції США, заблокувати ПП-2 не вдалося й екологам.
США поки призупинили санкційний тиск на Північний потік-2. Україна сподівається на допомогу Вашингтона — Київ підготував для США список компаній, які будують газопровід, і розраховує, що стосовно них будуть введені санкції.
Після звернення Ради команда Байдена включила в список санкцій низку російських судів і компанії, пов’язані з будівництвом Північного потоку-2, які, втім, не заважають Росії добудовувати трубопровід.
Конгресмени США закликають Байдена повернутися в реальність — вимагають негайних санкцій проти Північного потоку-2.