У справі Онищенка вже дев'ять втікачів - САП
Категорія
Політика
Дата публікації

У справі Онищенка вже дев'ять втікачів - САП

У справі Онищенка вже дев'ять втікачів - САП

Під час розслідування справи нардепа Олександра Онищенка від правосуддя втекли 9 людей, які зараз знаходяться у розшуку.

Про це розповів керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Українську правду.

"По утікачах у цій справі – 9 людей перебувають у розшуку… Щодо цих осіб будемо ініціювати процедуру заочного засудження", - сказав він.

Також Холодницький зазначив, що розглядати справу буде Солом'янський суд.

Читайте також: Луценко: прихильникам Януковича та зрадофілам не варто радіти

Крім того, він нагадав, що деякі фігуранти цієї справи утікали після того, як суди їх відпускали з-під варти.

"Закон передбачає 10 днів для попереднього досудового засідання, але так сталося, що ми рідко в цей час чомусь вкладаємось. Ми наполягатимем на відкритому судовому засіданні", - заявив він.

Як повідомляв ONLINE.UA, раніше депутат-утікач Олександр Оніщенко, якого підозрюють у мільярдних крадіжках, прокоментував відмову Інтерполу оголосити його у розшук.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Геологи розкрили одну з головних таємниць Амазонки

Амазонка
Джерело:  online.ua

Ні для кого не секрет, що Амазонка найдовша у світі та найбільша за обсягом води річка, яка протікає через Південну Америку з Анд до Атлантичного океану. Проте лише нещодавно стало відомо, що мільйони років тому вона текла у протилежному напрямку.

Головні тези:

  • Зміна напрямку течії Амазонки сталася внаслідок підняття гірського масиву Анд, що спричинило створення нового басейну та розміщенням води.
  • Хмари, опади та ерозія, викликані підйомом Анд, вплинули на утворення водно-болотних угідь Пебас.
  • Напрямок течії Амазонки змінився в період від 5 до 10 мільйонів років тому.

Що стало відомо про Амазонку

Ще 20 років тому Рассел Мейпс — аспірант Університету Північної Кароліни — проводив дослідження відкладення річкових осадів.

Саме тоді він виявив цирконові мінерали, які могли походити лише зі східної частини континенту.

Що важливо розуміти, це суперечило сучасному напрямку течії Амазонки — із заходу на схід.

Ба більше, наголошується, що скам’янілості морських організмів, знайдені в незвичних місцях, вказували на те, що в минулому регіон міг мати інший гідрологічний режим.

Геологічні дослідження показали, що Амазонка текла зі сходу на захід, до арки Пурус — стародавнього височинного утворення. Вода з арки Пурус тоді стікала до Тихого океану.

Через які процеси все змінилося:

  • За словами геологів, насамперед йдеться про підняття Анд: у період від 65 до 145 мільйонів років тому виникла височина на північному сході Південної Америки. Минули роки, і розростання Анд стало ключовою причиною, що створило басейн, який почав заповнюватися водою. Це спричинило поступове зміщення напрямку течії.

  • Що важливо розуміти, річка має дуже плоский рельєф, де навіть невеликий нахил може змінити напрямок течії. З часом осади підняли територію, і річка почала текти до Атлантики.

  • Ерозія та кліматичний вплив: підйом Анд перехопив хмари, посилив опади та ерозію. Це сприяло утворенню водно-болотних угідь Пебас, які згодом стали частиною річкової системи.

На переконання науковців, головна зміна напрямку течії відбулася від 5 до 10 мільйонів років тому — надзвичайно швидко за мірками геологічного часу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?