Після того як американський лідер Джо Байден публічно пообіцяв, що США разом з Україною буде протистояти агресивним діям команди глави Кремля Володимира Путіна, демократи і республіканці подали в Сенат законопроєкт, в якому прописані питання партнерства Вашингтона і Києва в сфері безпеки. Вони запропонували призначити спецпредставника США по Україні, яким був Курт Волкер, щоб він брав участь в переговорах по Донбасу. Про це повідомила заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук в ефірі Україна 24, передає ONLINE.UA.
"З приводу участі Сполучених Штатів (в закінченні війни на Донбасі - ред.), цього не було в новинах, але важливо про це сказати. Буквально тиждень тому представники двох партій, Республіканської і Демократичної, зареєстрували так званий Security Act. Це законопроєкт, який як раз прописує наше партнерство з США в частині безпеки, військової підтримки. І там є така пропозиція - щоб вони призначили такого спецпредставника, яким був Курт Волкер, який би міг якимось чином брати участь в переговорах, в Нормандському або іншому форматі ", - розповіла Кравчук.
Важливо додати, що колишній спецпредставник США по Україні Курт Волкер також вважає, що США повинні негайно відновити стратегічний діалог з офіційним Києвом. Для цього, на думку Волкера, Байден повинен якомога швидше зателефонувати президенту України Володимиру Зеленському та продемонструвати незмінну підтримку США українській державі і українцям. Він нагадував команді Байдена, що російські пропагандисти і ватажки ОРДЛО, призначені Кремлем, вже відкрито заявляють про "повернення Донбасу матінці Росії", а в зоні ООС свої наміри підтверджують обстрілами по позиціях українських захисників. Волкер підкреслював, що Кремль також зриває переговори в нормандському форматі, а союзники України не ведуть ніяких серйозних переговорів, щоб змусити Росію припинити агресію і відновити мир і законне управління в Донецьку і Луганську.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що залучення представників Сполучених Штатів до проведення переговорів "нормандського формату" щодо врегулювання війни в Донбасі давно обговорюється і коментується. Активним чином цю тему оцінює офіційний Київ, а ось Кремль її жорстко критикує і не допускає такого кроку. Голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук позитивно оцінює ідею розширення "нормандської четвірки" до "п'ятірки". За його словами, могла б допомогти навіть проста присутність офіційного уповноваженого представника на зустрічах формату на різному рівні. Такий крок може змусити Росію діяти не тільки відповідно власним інтересам і ставити ультиматуми.