Американські фахівці зупинили клінічні дослідження препарату ремдесивір, який вважали найперспективнішим проти коронавірусу COVID-19. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на BBC.
За відомостями Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США, причиною згортання стала не їх поразка. Ремдесивір проявив таку ефективність, що науковці не захотіли надалі давати плацебо пацієнтам з контрольної групи.
Фактично така зупинка призведе до поганих наукових результатів — препарат доведеться випробувати заново.
Нагадаємо, ремдесивіром лікують лихоманку Ебола, саме проти неї його розробили.
Попередні результати використання препарату були настільки позитивними, що американська влада дала дозвіл на використання його в екстрених ситуаціях — до того, як пройде обов'язкова сертифікація.
"Дані показують, що ремдесивір дає однозначно істотну позитивну дію, прискорюючи одужання", – цитує видання Ентоні Фаучі, очільника інституту NIAID.
Утім, виявлена ефективність ніби погано пожартувала із вченими. Вони на тлі успіху почали давати препарат усій контрольній групі, що спровокувало де-факто зрив експерименту. У перспективі таке бажання не втрачати людей може призвести до затримок у використанні препарату у майбутньому, перш за все за кордоном.
"Життями скількох пацієнтів ми готові ризикнути, щоб отримати дані? Можна, напевно, вести з цього приводу якісь дискусії (в такій ситуації кожен намагається виступити в ролі адвоката диявола), але у нас в інституті не було розбіжностей з приводу того, як слід вчинити", - оголосив позицію вчених директор NIAID Кліффорд Лейн.
Як повідомляв ONLINE.UA, вч ені заявили, що чоловіки з низьким рівнем тестостерону частіше стають жертвами коронавірусу COVID-19. На думку дослідників, такі відомості дозволять врятувати безліч життів у майбутньому. Загальний ризик смертельного випадку для чоловік удвічі більший за жінок. Раніше лікарі не могли визначити, з чим пов’язана така різниця. Тестостерон обговорювали лише на рівні припущень.