Українська влада вже активно готується до погіршення ситуації із захворюваністю на коронавірус в країні. Поки стримувати поширення COVID-19 намагаються за рахунок карантину вихідного дня, але вже обговорюється сценарій повного локдауну, в період якого буде діяти тотальний карантин, як навесні. Глава парламентського комітету з питань охорони здоров'я Михайло Радуцький вважає, що повний локдаун в Україні потрібно вводити як мінімум на три тижні, так як інкубаційний період у коронавіруса становить від 14 до 21 дня. Він також не бачить сенсу вводити тотальний карантин, в період якого буде працювати громадський транспорт. Представник ВРУ переконаний, що локдаун в Україні повинен бути із зупинкою транспорту і закриттям шкіл, інакше результату не буде. На який термін і за яких умов в Україні можуть ввести повний локдаун Радуцький розповів в ефірі Україна 24, передає ONLINE.UA.
"У зв'язку з тим, що інкубаційний період COVID-19 від 14 до 21 дня, то і вводити повний локдаун треба мінімум на три тижні. І це досвід інших країн, що вагомий результат є за три тижні. Наша система охорони здоров'я сьогодні може витримати до 30 тисяч нових хворих за добу. Тому, я думаю, що якщо ми вийдемо на цифру 20 тисяч і більше, то, швидше за все, треба буде вводити локдаун ", - заявив Радуцький.
Він також пояснив, за яких умов буде можлива відміна повного локдауну в країні. Головний показник, який стане підставою для скасування тотального карантину, полягає в процентному співвідношенні нових хворих та людей, що одужали.
"Якщо 15 тисяч хворих в день і кількість одужавших буде збільшуватися, і буде плато, не буде рости захворюваність протягом тижня і при цьому буде зниження, то це привід для послаблення карантину", - пояснив Радуцький.
Важливо відзначити, що країни Європи тим часом планують послабити карантин на Новий рік і Різдво, щоб люди могли традиційно відзначити свята. В Італії жителям областей Ломбардія, П'ємонт і Калабрія, де діяв повний локдаун, дозволили знову вільно пересуватися по території свого муніципалітету і здійснювати поїздки в межах області, щоб дістатися до роботи, сходити до лікаря або відвезти дітей в школу. Там знову відкрили торгові центри, однак бари, ресторани і булочні залишаться закритими. Уряд Ірландії також вирішив послабити обмеження для ряду установ і підприємств в період різдвяних свят - з 1 грудня дозволено відкритися магазинам, музеям, художнім галереям і бібліотекам, а з 4 грудня знову запрацюють ресторани і бари. У Німеччині на період новорічних свят дозволили населенню зустрічатися групами до 10 дорослих людей з двох домогосподарств. При цьому більшість обмежень, що діють в Німеччині з 2 листопада, залишаються в силі. У країні, як і раніше, закриті ресторани, бари, театри, кіно, тренажерні зали, спортивні секції, масажні салони і більшість інших підприємств дозвілля та сфери обслуговування.
Нагадаємо, 29 листопада в Україні зафіксували 12978 нових випадків зараження коронавірусом. Загальна кількість хворих COVID-19 налічує вже 722 679 осіб, з них 12213 пацієнтів померли через ускладнення, спровокованих коронавірусною хворобою. За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в Запорізькій, Одеській, Сумській, Дніпропетровській областях та в Києві.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що у Верховній Раді обговорили введення повного локдауна в Україні, розглянули базовий сценарій, але останнє слово залишилося за Кабміном.