У Верховній Раді прийняли остаточне рішення щодо Донбасу
Категорія
Політика
Дата публікації

У Верховній Раді прийняли остаточне рішення щодо Донбасу

У Верховній Раді прийняли остаточне рішення щодо Донбасу
Джерело:  Укрінформ

Надання особливого статусу Донбасу - одне з найважливіших питань в переговорному процесі між офіційними Києвом і Москвою щодо врегулювання збройного конфлікту на сході України. Команда російського президента Володимира Путіна вимагає від української влади розробити проект поправок Конституції про надання окремим регіонам Донбасу особливого порядку місцевого самоврядування ще до 6 липня, але ніяких нових законопроектів, які б регулювали це питання, за станом на сьогодні у Верховній Раді не розглядалося. Спікер парламенту Дмитро Разумков анонсував, що до кінця 2020 року Верховна Рада при необхідності може подовжити дію закону про "особливий статус" окремих районів Донецької та Луганської областей, який був прийнятий в 2014 році і діє до грудня поточного року. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Укрінформ.

"Якщо буде необхідно, якщо не відбудуться додаткові зустрічі, що не будуть напрацьовані інші варіанти виходу з цієї ситуації, чи не будуть запропоновані інші законодавчі ініціативи від народних депутатів, від президента України щодо врегулювання аспектів управління частиною Донецької і Луганської області, то швидше за все, буде прийматися рішення про продовження дії цього закону - так, як і в минулому році, як і раніше. І це станеться, я думаю, ближче до кінця року, виходячи з необхідності ", - пояснив Разумков.

Нагадаємо, чинний закон про "особливий статус" Донбасу, зокрема, передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. Але такий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу вступить в силу тільки після виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України. У минулому році, на нормандському саміті в Парижі продовження дії цього закону було однією з домовленостей Володимира Зеленського, Ангели Меркель, Еммануеля Макрона і Володимира Путіна.

Важливо відзначити, що віце-прем'єр-міністр, перший заступник голови української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Резніков на недавньому виступі перед парламентів відзначав, що Україна не буде прописувати в конституції "особливий статус" Донбасу. Він підкреслив, що мінські угоди вимагають змін, і це, за словами Рєзнікова, підтримує президент України Володимир Зеленський.

Тим часом глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук запропонував відмовитися від використання поняття "особливий статус" для Донбасу. На його переконання, замість "особливого статусу" краще використовувати поняття "особливий режим управління". За словами Кравчука, поняття "особливий режим адміністративного управління" більше відповідає реформі місцевого самоврядування та вже схваленим законом. Кравчук наголошував, що внесення "особливого статусу" до Конституції України, як того вимагає команда Путіна, неможливо.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що влада Росії звернулася до України через Донбас  і дала зрозуміти команді українського лідера Володимира Зеленського, що не піде ні на які компроміси і умови, а буде продовжувати домагатися реалізації Мінських угод. Причому не заради того, щоб заслужити зняття санкцій Євросоюзу, а нібито "в інтересах українського народу".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?