Політична криза у Вірменії, спровокована, зокрема, поразкою у поновленій війні за Нагірний Карабах, загострюється станом на березень 2021 року. Нещодавно нові суперечки спалахнули між урядом та керівництвом Генерального штабу Збройних сил. Прем’єр-міністр Нікол Пашинян кілька разів намагався звільнити голову Генштабу Оніка Гаспаряна та його оточення, однак на заваді ставали інші політики. Утім, 10 березня голова уряду все ж таки зміг втілити свій задум. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на офіційний сайт уряду.
Ще напередодні рішення про відсторонення блокував особисто президент республіки Армен Саркісян. Той відмовився поставити підпис під відповідним документом, а без нього рішення не може набути чинності.
Рішення про звільнення стало можливим через те, що Саркісян не оскаржив його через Конституційний суд Вірменії. Таким чином указ став чинним в автоматичному порядку.
В уряді стверджували, що президент нібито оскаржив не безпосередньо указ, а положення закону “Про військову службу та положення військовослужбовців”, згідно з яким було проведено всі дії з боку уряду.
Одночасно з тим з лютого у вірменському Єревані тривають масові заворушення, спрямовані на відставку Нікола Пашиняна з прем’єрської посади. Його звинуватили у допущенні ситуації, при якій Вірменія не була здатна здолати конфлікт проти азербайджанських сил у Нагірному Карабасі.
Також вимоги протестувальників частково підтримали безпосередньо серед військовослужбовців, на захист ультиматуму встали у Генштабі ЗС.
Сам Пашинян закликав прихильників виходити на вулиці, а військовослужбовців буквально назвав заколотниками, які намагаються організувати державний переворот за участю силових структур.
Як повідомляв ONLINE.UA, 25 лютого влада Європейського Союзу заявила, що стежить за розвитком ситуації у Вірменії та закликає всі сторони утриматися від дій, які можуть призвести до подальшої ескалації. Зі схожою заявою також виступили представники НАТО. Офіційний Брюссель звернув увагу на те, що усі наявні проблеми потрібно вирішувати мирним шляхом з суворим дотриманням принципів та процесів парламентської демократії.