Вірменський уряд розглядає можливість визнання незалежності Нагірного Карабаху на тлі запеклих боїв проти азербайджанської армії. Прем'єр-міністр країни Нікол Пашинян назвав відповідне рішення ймовірним шляхом для врегулювання конфлікту. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на його інтерв'ю на російському телебаченні.
За словами політика, йдеться про визнання у разі нібито користі для врегулювання.
"Питання у наступному: якщо наш аналіз призведе до того, що це допоможе Карабаху і вирішенню питання, ми зробимо такий крок. Якщо немає, то ми утримаємося від такого рішення. Ми зараз в процесі обговорення. Звичайно ж, ми ще зважаємо на те, що нам потрібно бути максимально конструктивним членом міжнародної спільноти", - підкреслив Пашинян.
Таким чином він відповів на питання про ймовірність погіршення чи покращення ситуації у разі визнання незалежності регіону.
Нагадаємо, Нагірний Карабах — азербайджанський регіон, конфлікт за контроль над яким назрів у 1980-х роках та став фактично міжетнічним. Вірменська РСР хотіла підпорядкування собі цього регіону й виправдовувала це значною кількістю місцевих вірмен.
Вже у 1990, коли внутрішня криза в СРСР досягала свого піку, азербайджанські та вірменські сили обмінялися першими ударами на спільному кордоні. Наступного року на території Нагірного Карабаху оголосили "республіку", яку миттєво підтримав на всіх рівнях Єреван, зокрема й на воєнному.
Повномасштабна війна тривала до травня 1994 року, конфлікт з того залишався замороженим — за винятком кількох інцидентів у різні роки. Баку вважає Карабах окупованою територією, а Вірменію — агресором.
Як повідомляв ONLINE.UA, російська влада не планує втручатися у військовий конфлікт у Нагірному Карабасі, який поновився наприкінці вересня. Речник президента Дмитро Пєсков відкинув ідею відправлення військових у зону боїв, оскільки оборонні домовленості торкаються виключно агресії проти Вірменії.