У ВООЗ вважають, що пандемія коронавірусу не закінчиться на штамі "Омікрон", оскільки існує дуже великий ризик появи нових штамів, а також значних спалахів захворюванності на COVID-19.
Джерело: The Guardian
У ВООЗ закликають не розраховувати на завершення пандемії у цьому році
За словами головного епідеміолога ВООЗ Марії ван Керкхове, попре те, що у Великій Британії через високий рівень імунізації населення відміняють карантинні заходи та обов'язкове використання захисних масок, не відміняє того факту, що у світі понад 3 млрд людей досі не отримали жодної дози вакцини.
У нас, як і раніше, дуже вразливе населення, навіть якщо є кілька країн далі, решта світу все ще перебуває в ньому. Це глобальна проблема, нам слід вирішувати її глобальними рішеннями, - підкреслила представниця ВООЗ.
фото - Flickr.com
Вона також додала, що зі штамом "Омікрон" пандемія не завершиться, оскільки наразі існує дуже великий ризик появи нових штамів.
Ситуація із COVID-19 в Україні
Станом на 23 січня 10 областей перебувають у померанчовій зоні через погіршення показників захворюванності на COVID-19.
За минулу добу кількість нових хворих на COVID-19 в Україні склала 15 тис 444 людини, тоді як напередодні цей показник складав 22 тис 473 хворих. З них 2 тис 298 — діти, 264 — медпрацівники.
За добу до лікарень доправили 2 тис 774 нових інфікованих коронавірусною інфекцією. Від ускладнень померли 86 українців.
Також за добу було проведено 78 тис 852 тести на COVID-19.
З початку епідемії в Україні інфікувались коронавірусом 3 млн 857 тис 455 людей, від ускладнень померли — 99 тис 215 українців.
Головний санітарний лікар Ігор Кузін прогнозує значне зростання кількості хворих найближчим часом через стрімке поширення штаму "Омікрон".
Найбільша кількість хворих за добу виявлена у Львівській — 2 тис 170 випадків, Івано-Франківській — 1 тис 704, Сумській — 1 тис 469, Харківській — 1 тис 193 та Хмельницькій — 958.
Читайте також:
Івано-Франківська область переходить у "червону" зону
В Україні вперше виявили штам Омікрон
В G7 назвали найстрашнішу загрозу для глобальної медичної системи