Карантинні обмеження, які ввели майже у всіх країнах світу, вплинули на становище людства одразу за багатьма напрямками. У Всесвітній організації охорони здоров'я звернули увагу на зниження серед людей захворюваності на грип. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на дані Європейського регіонального бюро організації.
За словами Катрін Смолвуд — головної спеціалістки з реагування на надзвичайні ситуації, карантин виявився корисним проти різних сезонних епідемій.
"У країнах Південної півкулі, де сезон грипу починається раніше, ми побачили, що заходи, реалізовані для запобігання поширенню COVID-19, виявилися ефективними, вони знизили поширення грипу. В Європі на початку цього року, коли були реалізовані перші масштабні заходи для зниження випадків захворювання COVID-19, ми побачили зниження циркуляції вірусів грипу", - пояснила експертка.
Водночас Смолвуд звернула увагу, поки що зарано говорити про повне зникнення грипу в рамках сьогоденного епідемічного сезону.
У ВООЗ нещодавно зауважили, що не виключають розвинення так званої третьої хвилі захворюваності COVID-19 у європейських країнах. Головним чинником другої хвилі стала непідготовленість до неї.
Станом на 24 листопада загальна кількість діагнозів коронавірусу на всій планеті сягнула понад 59 мільйонів, а кількість смертей майже 1,4 мільйона.
Як повідомляв ONLINE.UA, очільник програм охорони здоров’я ЮНІСЕФ в Україні Андрій Славуцький звертає увагу громадян на те, що захворюваність на коронавірус в нашій країні стабільно зростає. Окрім того, за його словами, коли епідеміологічна ситуація досягне свого піку, вона триматиметься на такому рівні приблизно тиждень-два. Як стверджує фахівець, наразі Україна досі перебуває на початку підйому захворюваності на коронавірус.