У Японії оголосили найвищий рівень небезпеки через виверження вулкану
Категорія
Світ
Дата публікації

У Японії оголосили найвищий рівень небезпеки через виверження вулкану

У Японії оголосили найвищий рівень небезпеки через виверження вулкану
Джерело:  online.ua

24 липня на японському острові Кюсю сталося виверження вулкана Сакурадзіма. На острові оголосили найвищий рівень небезпеки і евакуювали 51 людину. Постраждалих наразі немає.

Джерело: Reuters

У Японії сталося виверження вулкану

На головному західному острові Японії Кюсю почалося виверження вулкана, який підняв клуби чорного диму, але жодних повідомлень про будь-які збитки чи постраждалих не було, і влада заявила, що не очікувала велике виверження.

Японське метеорологічне агентство (JMA) повідомило, що вулкан, який називається Сакурадзіма і розташований на південному краю Кюсю поблизу міста Кагосіма, вивергся близько 20:05 (11:05 за Гринвічем).

За словами офіційного представника JMA, вулканічне каміння впало на відстані 2,5 км від вулкана. Рівень загрози виверження було підвищено до 5, найвищого, з деяких районів рекомендовано евакуюватися, додав він, але великого виверження не очікується.

Сакураджіма є одним із найактивніших вулканів Японії, і виверження різного рівня відбуваються регулярно. У 2019 році він викинув попіл на висоту 5,5 км (3,4 милі).

Як повідомив на прес-конференції заступник головного секретаря кабінету міністрів Йосіхіко Ісозакі, повідомлень про шкоду від недільного виверження не надходило.

Ядерні регулюючі органи заявили, що на атомній станції Сендай, яка розташована приблизно в 50 км від вулкана, не було виявлено жодних порушень.

На відеозаписі видно, як червона маса стікає з одного боку вулкана, а червоні снаряди стріляють угору.

Більша частина міста Кагосіма знаходиться через затоку від вулкана, але кілька житлових районів у межах приблизно 3 км від кратера можуть отримати наказ про евакуацію залежно від ситуації.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Джонсон залишається на посаді спікера Палати представників США — що відомо

Джонсон
Джерело:  The New York Times

Палата представників США 3 січня підтримала кандидатуру Майка Джонсона на посаду спікера.

Головні тези:

  • Майк Джонсон отримав підтримку для збереження посади спікера Палати представників США.
  • Політична ситуація була напруженою під час голосування, але Джонсону вдалося отримати необхідну кількість голосів.

Джонсона переобрано спікером Палати представників США

Джонсон набрав 218 необхідних голосів конгресменів, щоб стати спікером Палати представників США.

При цьому Хакім Джеффріс — лідер демократичної меншості у Палаті представників — набрав 215 голосів.

Таку кількість голосів Джонсон зміг отримати завдяки конгресменам Ральфу Норману і Кіту Селфу, які вирішили підтримати його кандидатуру.

Варто зауважити, що Джонсона була обов'язковою практично повна підтримка його кандидатури з боку республіканців. Він міг втратити лише один голос.

Спочатку кандидатуру Джонсона підтримали лише 216 членів Палати представників. Троє республіканців віддали свої голоси за інших кандидатів.

Майка Джонсона обрали спікером Палати представників США 25 жовтня 2023 року. Це сталося після того, як у відставку відправили республіканця Кевіна Маккарті, який обіймав посаду спікера з січня 2023 року.

Джонсон є одним із соратників обраного президента Дональда Трампа, який особисто підтримав його кандидатуру.

Джонсон зробив тривожну заяву щодо допомоги Україні

Спікер Палати представників Майк Джонсон на початку грудня 2023 року заявив, що не планує виносити питання про додаткову допомогу Україні на голосування у Конгресі.

Відповідаючи на запитання журналістки Голосу Америки Катерини Лісунової, Джонсон сказав:

Це вже не справа Джо Байдена ухвалювати таке рішення. У нас є новообраний президент, і ми збираємося почекати та взяти на озброєння стратегію нового головнокомандувача щодо всього цього. Отже, я не очікую, що зараз буде винесене будь-яке фінансування для України.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?