У додатку "Дія" тепер можна згенерувати COVID-сертифікат для дітей віком від 12 років. Про це повідомили на сторінці сервісу в соціальних мережах.
Джерело: Telegram-канал "Дії"
"У Дії доступні СOVID-сертифікати для дітей 12+ років. Такий сертифікат може згенерувати батько або матір дитини. За умови, що дитина пройшла повний курс вакцинації", — ідеться у повідомленні.
Отримати дитячий СOVID-сертифікат можна у такий спосіб:
Додайте свідоцтво про народження дитини, для цього знадобиться серія та номер документа;
Натисніть “Послуги” — “СOVID-сертифікати” — “Отримати сертифікат”;
Ознайомтеся зі згодою на передання даних та поставте галочку;
Сертифікати дитини з‘являться у застосунку поряд із вашими.
Діти, яким виповнилося 14 років і які мають ID-картку в "Дії", можуть згенерувати СOVID-сертифікат самостійно.
Нагадаємо, СOVID-сертифікат підтверджує статус про вакцинацію проти коронавірусу, негативний результат ПЛР-тесту або те, що людина одужала від хвороби.
У США дозволили вакцинацію дітей віком від 5 до 11 років
Днями ми повідомляли, що уСША дозволили вакцинацію дітей віком від 5 до 11 років. Управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) схвалило вакцину Pfizer-BioNTech від COVID-19. Вона містить нижчу дозу, аніж звичайна вакцина для дорослих, але виявилась безпечною та ефективною у 90,7% випадків.
На цю вікову категорію припадає майже половина, 40% дитячих випадків інфікування. Як стверджують в Управлінні з санітарного нагляду США, інфікованість вказаної вікової категорії «майже найвища» серед усіх вікових груп.
Нещодавно українське МОЗ затвердило перелік протипоказань проти вакцинації, визначивши тих, для кого щеплення за медичними показниками вважається небезпечним.
Протипоказання можуть бути:
абсолютні, коли чітко визначено ймовірність серйозної побічної реакції. Наприклад, при тромбозі з тромбоцитопенією для вакцин векторного типу (АstraZeneca та деякі інші), при міокардиті або перикардиті для вакцин мРНК (Pfizer/Moderna);
вакцинація із застереженням, коли рішення приймається лікарем з урахуванням переваг користі над ризиками. Наприклад, як при імунодефіциті;
постійні чи тимчасові (у такому разі у довідці вказується термін дії);
діючі для всіх вакцин або для конкретного типу (якщо є можливість зробити щеплення іншою вакциною, довідка не видається).
Читайте також:
У МОЗ назвали кількість померлих від COVID-19 дітей
МОЗ підтвердило необхідність бустерної вакцинації в Україні
Уряд визначився із датою відсторонення невакцинованих освітян й чиновників