У президентській партії Володимира Зеленського "Слуга народу" хочуть повністю змінити парламент. Депутати пропонують внести до закону про опозицію зміни і для коаліції, щоб народним обранцям було простіше домовлятися. З такою ініціативою виступила депутатка від "Слуги народу" Галина Третьякова, яка вважає, що нові правила допоможуть налагодити співпрацю між депутатами і уникнути бійок та негативних явищ в парламенті. Третьякова назвала цей закон "великою парламентською реформою", яка ще не виписана. На обговорення новий законопроєкт планують представити в Раді у вересні. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Громадське.
"Однією з нагальних проблем сьогодні є підготовка закону, його готують зараз в групах, кажуть, що це закон про опозицію. Насправді парламент вимагає змін не тільки в опозиції, але і в коаліції", - заявила Третьякова.
Вона зазначила, що в даному законопроєкті важливо прописати не тільки, яким чином опозиція може просувати свої ідеї, а й як повинна працювати коаліція.
"Це суть угоди, але має бути ще більша частина коаліційної угоди, яка називається «організаційна частина», і її можна перекласти на просту мову: "Як ми домовляємося", щоб була прийнята ця політична програма", - пояснила депутатка.
Нагадаємо, в команді Зеленського про необхідність прийняття закону про опозицію заявляли ще до позачергових виборів в Раду 2019 року. Але дійшли до розгляду цього питання тільки зараз. Перший варіант законопроєкту про опозицію, який готує нинішня влада, може бути внесений на розгляд парламенту у вересні або жовтні. У ньому хочуть закріпити права опозиції, гарантій, щоб ці речі не змінилися незалежно від того, якою буде влада в країні.
Важливо відзначити, що в Україні за всі роки незалежності не прийняли жодного закону про опозицію. Законопроєкт, який зараз розробляється, може стати першим, який законодавчо врегулює норми роботи опозиції в парламенті.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в команді Зеленського зважилися на резонансне визнання. Народний депутат з президентської партії "Слуга народу" Ірина Верещук заявила, що народні обранці даремно їли свій хліб, особливо в період карантину, коли парламент працював не на повну силу. Вона вважає, що нардепи повинні працювати без відпусток і доопрацювати всі заплановані законопроекти.