В українському уряді закликали до стриманості у питанні поновлених боїв за Нагірний Карабах. Керівник Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив, додаткові емоції у цій справі стануть зайвими. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на брифінг дипломата у середу, 30 вересня.
За його словами, конфлікт необхідно врегулювати завдяки принципу територіальної цілісності обох країн — Азербайджану та Вірменії.
"Ми всі уважно спостерігаємо за розвитком цих подій... Війна — це завжди горе, жертви, руйнування... На нашу думку, зараз на Кавказі головне — це не розпалювати додатково і без того дуже високі емоції... Одним з наріжних каменів української зовнішньої політики є підтримка територіальної цілісності держав. Ми послідовно підтримували територіальну цілісність Азербайджану, так само, як Азербайджан підтримував нашу територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах, і цей принцип залишається для нас абсолютно незмінним", - пояснив Кулеба.
Нагадаємо, Нагірний Карабах — азербайджанський регіон, конфлікт за контроль над яким назрів у 1980-х роках та став фактично міжетнічним. Вірменська РСР хотіла підпорядкування собі цього регіону й виправдовувала це значною кількістю місцевих вірмен.
Вже у 1990, коли внутрішня криза в СРСР досягала свого піку, азербайджанські та вірменські сили обмінялися першими ударами на спільному кордоні. Наступного року на території Нагірного Карабаху оголосили "республіку", яку миттєво підтримав на всіх рівнях Єреван, зокрема й на воєнному.
Повномасштабна війна тривала до травня 1994 року, конфлікт з того залишався замороженим — за винятком кількох інцидентів у різні роки. Баку вважає Карабах окупованою територією, а Вірменію - агресором.
Нове загострення почалося у неділю, 27 вересня. Наразі Вірменія веде мобілізацію та ввела воєнний стан, Азербайджан оголосив про часткову мобілізацію та ввів воєнний стан в окремих районах.
Як повідомляв ONLINE.UA, вірменська влада оголосила гучні звинувачення турецькому командуванню, яке несе відповідальність за збиття у повітрі штурмовика Су-25. Офіційна Анкара спростовує факт повітряної атаки проти вірменських сил.