Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк наголосив, що війна з кремлівською окупаційною армією триватиме, аж до поки ЗСУ не звільнять всі окуповані українські території.
Джерело: "Зеркало"
В ОП назвали умови завершення війни з РФ
За словами Подоляка, президент Володимир Зеленський визначив програму-мінімум - відступ кремлівської окупаційної армії до меж, які існували до 24 лютого цього року.
Після цього, як зазначає радник керівника ОП, може розпочатись процес переговорів.
Завдання максимум: територіальна цілісність у міжнародно визнаних кордонах України, програш Росії та її трансформація. Інакше вона весь час буде перебувати в пропагандистському угарі, реваншистських настроях і постійно прагнути відновити війну з новою інтенсивністю, - зауважив Подоляк.
Він наголосив, що проблема полягає у великих втратах у разі продовження війни до звільнення Криму та окупованих територій Донбасу.
Війна буде йти стільки, скільки Україні буде потрібно на доведення того, що Росія повинна піти з наших територій. Це дуже складно і важко, тому що кожен день докази вимагає життів крутих хлопців, - зазначає представник ОП.
Він зауважив, що необхідно розробити механізм, який зменшить втрати України у війні проти РФ.
Мені все одно, скільки платить РФ. Для нас це висока ціна. Але тим не менш, ми будемо воювати, поки Росія не програє, - запевнив Подоляк.
При цьому радник голови ОП зазначив, що Білорусь ні в якому разі не може бути посередником на переговорах України з Кремлем.
Поведінка Білорусі буде описана юридичними формулами як країна-Сателіт, яка сприяла вторгненню в суверенну державу. І територіально, і інфраструктурно, і розвідданими, - зазначив Подоляк.
На його думку, білоруський диктатор Олександр Лукашенко не розуміє, за яким механізмом працює міжнародне право.
Одна справа, коли ти танцюєш, б'ючи опозицію, закриваєш ЗМІ і позбавляєш людей конкурентної політичної системи, а інша, коли юридично будуть доведені факти співучасті в тих чи інших військових злочинах. Все, що відбувалося в Київській області, робили російські військові частини, які заходили з території Білорусі. Я хочу, щоб офіційні особи Білорусі почали про це думати, - наголосив Подоляк.
Читайте також: