Російська сторона на переговорах в Тристоронній контактній групі блокує просування кількох важливих питань. Попри очевидні проблеми, речник української делегації Олексій Арестович наголосив на відсутності глухого куту внаслідок зустрічей. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Інтерфакс-Україна.
За його словами, процес повільно, але все ж таки рухається. Однією з головних проблем для переговорів стали спроби Росії вивести себе як реальну сторону конфронтації.
“Російська Федерація, як і раніше, не хоче визнавати себе стороною конфлікту, заявляючи, що є лише посередником. Другий момент — відкриття контрольних пунктів в'їзду-виїзду між Україною і тимчасово непідконтрольними територіями. З вересня вони не пускають наших громадян з окупованої території. Україна щомісяця має виплачувати близько 650 тисяч пенсій людям, але вони не можуть виїхати з вересня”, - звернув увагу Арестович.
Він вважає, окупанти мають змогу відкрити людям шлях до КПВВ, а вони б своєю чергою змогли отримати свої пенсії. Утім, режим агресора цього не робить.
На засіданні 3 лютого українська сторона в ТКГ підтвердила знову готовність до відкриття нових пунктів перетину в населених пунктах Щастя та Золоте. Передбачається, що рух при цьому буде забезпечено автобусами. Ці пропозиції російська сторона просто ігнорує.
“Не знаю, чи можна використовувати слово "безвихідь", але я можу погодитися зі словами Зеленського. Тут питання в тому, що переговори щодо Донбасу треба розширювати або шукати нові формати переговорів, які допоможуть посилити і прискорити їхній прогрес”, - додав Арестович.
Він пояснив, дуже допомогло б залучення представників Сполучених Штатів, наразі тривають переговори з приводу призначення американського спеціального представника з питань Донбасу.
Як повідомляв ONLINE.UA, президент України Володимир Зеленський з ранку в четвер, 11 лютого, розпочав новий офіційний візит до Донецької області. Поїздка здійснюється разом з офіційними дипломатичними представниками держав “Великої сімки”. За порядком денним, український державний лідер передбачає відвідати безпосередньо зону бойових дій.