Україна донесла свою позицію по Донбасу до влади Німеччини - по багатьох моментах щодо врегулювання конфлікту погляди офіційного Києва і Берліна збігаються. Українська делегація чітко заявила німецьким колегам, що не збирається сідати за стіл переговорів з бойовиками так званих "ЛНР" і "ДНР", а особливий статус Донбасу надасть тільки на своїх умовах - ця територія повинна бути в межах України, а жителі ОРДЛО не отримають права вето на будь-які загальнонаціональні рішення. Про що Україна і Німеччини домовилися на берлінських переговорах повідомив глава МЗС Дмитро Кулеба в соцмережі, передає ONLINE.UA.
"Ми не підемо на прямий діалог з окупаційними адміністраціями. Ми не підемо на вигадану Кремлем федералізацію. Ми не поступимося в питанні кордону, виведення російських військ, розформування окупаційних адміністрацій", - підкреслив міністр, зазначивши, що ця позиція була чітко доведена владі Німеччини і вона її почула.
За словами Кулеби, Київ не відмовляється йти на компроміси по Донбасу, але Україна не буде переходити червоні лінії свого суверенітету і територіальної цілісності.
"Україна з року в рік демонструє готовність йти на розумні компроміси в питанні особливостей місцевого самоврядування Донбасу після повернення тимчасово окупованих територій до складу України, але ми ніколи не підемо ні на які особливі статуси за російським сценарієм, з правом вето на загальнонаціональні рішення та іншими вимогами , які підривають наш суверенітет ", - пояснив він.
Глава українського МЗС додав, що на переговорах українська делегація змогла чітко донести до німецьких партнерів позицію Києва по Донбасу. Берлін докладно проінформували, чому "буксує" Мінськ і яка реальна ситуація з безпекою в ОРДЛО.
"Основним пріоритетом є впровадження тривалого і веріфіцированного припинення вогню. Важливо, що це прозвучало саме від мого німецького колеги Гайко Мааса. Тобто наші погляди на принцип "спочатку безпеку" збігаються", - розповів міністр.
Підводячи підсумки переговорів в Берліні, Кулеба підкреслив важливість повернення на порядок денний переговорів щодо питання тимчасово окупованого Криму, а також українських політв'язнів в Криму і Росії.
"Крим і Донбас - це все українські території, тимчасово окуповані Росією в ході агресії. У цьому плані між ними немає різниці. Тому я і сказав в інтерв'ю німецьким ЗМІ під час візиту: ми доб'ємося деокупації і реінтеграції в Україні і Донбасу, і Криму. Скільки б часу це не зайняло ", - підсумував міністр.
Нагадаємо, 2 червня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба і керівник Офісу Президента Андрій Єрмак їздили в Німеччину для важливих переговорів по Донбасу. На переговорах з першими особами ФРН представники української делегації високого рівня обговорили ситуацію в сфері безпеки та гуманітарної політики на сході України, можливості проведення нового саміту в нормандському форматі, можливості для поглиблення взаємодії України та НАТО і питання двостороннього співробітництва.
Міністерка оборони ФРН зазначила, що Україна є одним Німеччини, яка не визнає окупації українських територій - Донбасу і Криму, так як це є кричущим порушенням міжнародного права. Аннегрет Крамп-Карренбауер підкреслила, що нормалізація відносин з Росією можлива тільки після відновлення територіальної цілісності України.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Німеччина звернулася з несподіваною пропозицією до України і Росії по Донбасу.