У Зеленського пояснили приїзд Пінчука в АП
Категорія
Політика
Дата публікації

У Зеленського пояснили приїзд Пінчука в АП

У Зеленського пояснили приїзд Пінчука в АП
Джерело:  online.ua

Український олігарх Віктор Пінчук відвідував Адміністрацію президента разом з екс-президентом Леонідом Кучмою для консультацій з приводу призначення Кучми представником в Тристоронній контактній групі від України. З даною заявою виступила речниця Володимира Зеленського Юлія Мендель, передає ONLINE.UA.

"Він справді приїжджав до Адміністрації президента 31 травня. Він приїжджав із другим президентом України Леонідом Кучмою, який зустрічався з президентом Зеленським, щоб обговорити ту посаду, яку сьогодні йому було запропоновано - очолити ТКГ та представляти Україну", - наголосила прес-секретарка.

3 червня стало відомо, що ввечері 31 травня олігарх Віктор Пінчук непублічно відвідував Адміністрацію президента Володимира Зеленського. Окрім того, автівки з кортежу Пінчука та Кучми бачили під АП двічі, 31 і 28 травня.

Нагадаємо, колишній президент України Леонід Кучма погодився з пропозицією нового глави держави Володимира Зеленського очолити Тристоронню контактну группу на переговорах у Мінську. При цьому він заявив, що раніше «працював весільним генералом», а тепер «буде приймати рішення».

Як повідомляв ONLINE.UА, раніше речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що виконання Києвом мінських домовленостей буде свідчити про готовність зробити кроки для поліпшення відносин з Москвою.

Категорія
Світ
Дата публікації

Розміщення німецьких миротворців в Україні. Пісторіус виступив з новою заявою

Розміщення німецьких миротворців в Україні. Пісторіус виступив з новою заявою
Джерело:  Sueddeutsche Zeitung

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що німецькі військові можуть взяти участь у забезпеченні безпеки демілітаризованої зони в Україні у разі припинення вогню.

Головні тези:

  • Міністр оборони Німеччини висловив готовність німецьких військових допомогти в забезпеченні безпеки української демілітаризованої зони.
  • Ідея розміщення миротворчих сил в Україні висловлена французьким лідером, президентом України та іншими країнами ЄС.
  • Участь Німеччини у миротворчій місії в Україні можлива лише за згодою Росії, зауважив Фрідріх Мерц.
  • Ідея розміщення миротворчих сил в Україні викликає обговорення у політичних колах Європи та поширюється за межі континенту.
  • Заплановані зустрічі представників Німеччини з адміністрацією обраного президента США для подальших дискусій щодо ситуації в Україні.

Пісторіус припустив можливість участі Бундесверу у гарантуванні безпеки в Україні

На запитання про можливість розгортання німецьких військ у буферній зоні між Україною та Росією, Пісторіус зазначив, що це питання буде обговорюватися, коли настане відповідний час.

Ми є найбільшим партнером НАТО в Європі. Тому очевидно, що ми відіграватимемо певну роль і повинні взяти на себе відповідальність, — заявив Борис Пісторіус.

Пісторіус підкреслив, що ключовим питанням є створення такого рівня безпеки для України, який запобіг би повторній агресії Росії в майбутньому.

Також міністр повідомив, що найближчим часом відвідає США для зустрічі з адміністрацією обраного президента Дональда Трампа.

Кандидат на посаду міністра оборони США поки не затверджений. Однак ми зацікавлені у швидкій зустрічі та обміні думками у Вашингтоні на початку лютого.

Що відомо про пропозицію Макрона

Нещодавно французький лідер Еммануель Макрон під час саміту лідерів Євросоюзу 18-19 грудня закликав до обговорення ідеї розміщення миротворчої місії на території України.

Що важливо розуміти, це може відбутися винятково у разі припинення вогню та досягнення миру між Україною та Росією.

Президент України Володимир Зеленський у зверненні до лідерів ЄС висловив підтримку ідеї французького колеги та закликав інших партнерів приєднатися до цих зусиль.

За словами кандидата у канцлери Німеччини Фрідріха Мерца, офіційний Берлін може розглянути участь у миротворчих силах в Україні лише за згодою Росії.

Раніше керівниця зовнішньополітичної служби ЄС коментувала ідею миротворчої місії в Україні. Також про неї згадували президент Фінляндії та глава МЗС Нідерландів, зазначаючи, втім, що наразі ця ідея є дуже "сирою".

Категорія
Політика
Дата публікації

Директор ЦРУ Бернс наважився на "розвідувальну дуель" з Путіним заради України

Бернс
Джерело:  The Washington Post

Чинний директор ЦРУ Вільям Бернс є доволі скромною персоною. Саме тому не так вже й багато американців та українців знають про те, що він безстрашно керував силами ЦРУ в Україні з моменту вторгнення Росії майже три роки тому.

Головні тези:

  • Директор ЦРУ Вільям Бернс активно підтримує Україну у боротьбі з російськими загарбниками.
  • Бернс тісно знайомий з Путіним, щонайменше 20 років.
  • Він пояснив, ким насправді є російський диктатор й чого від нього очікувати.

Війна Бернса за свободу України

У грудні глава ЦРУ повернувся зі свого 14-го візиту в Україну. Що важливо розуміти, у більшості випадків його поїздки були таємними, однак останнього разу український лідер Володимир Зеленський опублікував фото, на якому вони потискають руки перед українським прапором.

За всю цю війну у нас було багато зустрічей, і я дуже вдячний йому за допомогу. Ми не розголошуємо секретів, але підтримуємо зв’язок.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Володимир Зеленський і Вільям Бернс (Фото: Facebook)

Варто також зазначити, що наприкінці 2021 року саме Бернс попереджав Київ і світ, що Росія готова до повномасштабного вторгнення в Україну.

Тоді глава ЦРУ поділився надзвичайно чутливими розвідданими США.

Його офіцери ЦРУ залишилися на місці після початку російського вторгнення та після того, як американські дипломати та військовий персонал залишили (Україну). Вони були на фронті майже три роки, обмінюючись розвідданими, щоб допомогти Україні боротися з російськими загарбниками.

Бернс завжди знав, хто такий Путін

Міжнародний оглядач Девід Ігнатіус звертає увагу на те, що на більш глибокому рівні глава ЦРУ був заблокований у розвідувальній дуелі з російським диктатором Володимиром Путіним.

Що важливо розуміти, з нелегітимним главою Кремля Бернс знайомий близько 20 років, оскільки доволі довго був послом США у Москві.

На переконання глави ЦРУ, Путін — "імператор, який не зовсім одягнений".

Можливо, Бернсу судилося зустрітися з Путіним на полі бою в Україні. ... Нині він бачить мало шансів на те, що Путін готовий до будь-якої угоди, яка не є капітуляцією України, — наголошує Ігнатіус.

Експерт наголошує, що останні 4 роки Бернс був непохитним керівником секретної служби Америки, що надає допомогу Україні на місцях. На полі бою він непохитно стояв на боці України та власних командирів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?