У Зеленського терміново звернулися до українців через бої за Карабах
Категорія
Політика
Дата публікації

У Зеленського терміново звернулися до українців через бої за Карабах

У Зеленського терміново звернулися до українців через бої за Карабах
Джерело:  online.ua

Народним депутатам Верховної Ради не слід виступати з гострими заявами про ситуацію в Нагірному Карабасі. Особисто увагу міністр закордонних справ Дмитро Кулеба звернув на твердження про військову допомогу. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на дипломата у Facebook.

За словами міністра, рішення щодо військової допомоги ухвалює виключно президент чи уряд.

"Кожен народний депутат може висловити свою позицію чи думку з будь-якого питання, але рішення про надання допомоги іноземним державам належить до компетенції уряду та президента України", - зауважив Кулеба.

Дипломат звернувся до усіх політичних чи державних діячів із закликом про стриманість заяв, аби не допустити загостреного протистояння й ворожнечі.

"Якщо коротко, то контролюйте свої емоції і не грайтеся з емоціями інших людей... Вкрай важливо забезпечити мир та міжнаціональну згоду для всіх етнічних громад, які проживають в Україні. Закликаю представників вірменської та азербайджанської громад не піддаватися на провокації та дотримуватися чинного в Україні законодавства", - резюмував міністр.

Нещодавно нардепка від "Слуги народу" Людмила Марченко оголосила, що українська сторона нібито "не пройде повз" у питанні допомоги Азербайджану, якщо для того виникне необхідність.

Нагадаємо, Нагірний Карабах — азербайджанський регіон, конфлікт за контроль над яким назрів у 1980-х роках та став фактично міжетнічним. Вірменська РСР хотіла підпорядкування собі цього регіону й виправдовувала це значною кількістю місцевих вірмен.

Вже у 1990, коли внутрішня криза в СРСР досягала свого піку, азербайджанські та вірменські сили обмінялися першими ударами на спільному кордоні. Наступного року на території Нагірного Карабаху оголосили "республіку", яку миттєво підтримав на всіх рівнях Єреван, зокрема й на воєнному.

Повномасштабна війна тривала до травня 1994 року, конфлікт з того залишався замороженим — за винятком кількох інцидентів у різні роки. Баку вважає Карабах окупованою територією, а Вірменію — агресором.

Як повідомляв ONLINE.UA, в українському уряді закликали до стриманості у питанні поновлених боїв за Нагірний Карабах. Керівник Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив, додаткові емоції у цій справі стануть зайвими.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?