У президентській партії "Слуга народу" попередили, що процедура прийняття законопроєкту про олігархів у Верховній Раді буде нелегкою, оскільки він незручний окремим політикам і бізнесменам. У правлячій партії запевняють, що готують ще не менше 7 законопроєктів, щоб олігархи більше ніколи не змогли впливати на всю країну заради своїх інтересів.
Джерело: пресслужба політсили
Глава фракції Слуга народу в парламенті Давид Арахамія вважає, що реакція деяких політиків і бізнесменів на законопроєкт свідчить про те, що він незручний олігархам.
"Ми всі побачили першу реакцію - впливові політичні діячі почали несамовито дискредитувати спроби президента позбавити Україну олігархічного впливу. Деякі домовилися вже до того, що олігархи - мало не основа демократії в країні. Але хто, як не олігархи, підтримували Януковича свого часу? Влада Януковича була вищим виявом олігархічної моделі в українській політиці. Всі бачили, чим це закінчилося ", - заявив нардеп.
Він переконаний, що до законопроєкту про олігархів подадуть тисячі правок і альтернативних законів, але запевнив, що депутати парламентської більшості з цим впораються.
"Упевнений, що ми побачимо тисячі поправок до законопроекту. Кожен депутат і кожна фракція захочуть додати щось своє. Можуть бути і альтернативні законопроекти. Але в кінці ми пройдемо цей шлях і приймемо цей важливий закон", - додав Арахамія.
Чому РНБО доручили сформувати реєстр олігархів
Народний депутат від "Слуги народу", глава комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в свою чергу пояснив, почиему саме РНБО доручили сформувати реєстр олігархів. Як зазначив Гетманцев, проблема олігархічної економіки і впливу олігархату на неї настільки масштабна, що загрожує національній безпеці нашої держави, тому формування реєстру олігархів вирішено створювати на рівні Ради національної безпеки і оборони.
Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що не РНБО має визначати олігархів, а окремий орган, оскільки може виникнути конфлікт інтересів. Він нагадав, що РНБО працює як дорадчий, консультативний та координаційний орган - йому не властива функція відносити громадян до будь-яких категорій. Разумков також звертає увагу на те, що в Раду нацбезпеки України входять президент, спікер Ради та інші високопоставлені особи, і будь-який з них, хто гіпотетично пов'язаний з будь-яким з оліграхів, навряд чи погодиться внести його в список.
Додаткові закони про олігархів
Народна депутатка від "Слуги народу", заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформполітики Євгенія Кравчук розповіла, що крім вже переданого в Раду президентського законопроєкту про деолігархізацію, планується прийняття ще низки документів щодо українських олігархів - не менше 7 додаткових законопроєктів.
"Це антимонопольне законодавство, зміни в закон про політичну партію, очевидно, буде пакет законів великий. Є рішення, готуються в процесі. Це нормально", - анонсувала Кравчук.
Читайте також: