Учені підрахували, з чого складається більша частина Всесвіту
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Учені підрахували, з чого складається більша частина Всесвіту

Учені підрахували, з чого складається більша частина Всесвіту
Джерело:  online.ua

Нове вимірювання підтвердило, що темна енергія становить близько 69% від усього Всесвіту. 31% займають частинки та сили, з яких складається все, що ми можемо бачити, а також темна матерія.

Джерело: Science Alert

З чого складається Всесвіт

Якщо 69% Всесвіту займає темна енергія, то 31% займають частинки та сили, з яких складається все інше, а також темна матерія, відповідальна за рухи та ефекти, які зараз неможливо пояснити чимось іншим.

Космологи вважають, що лише близько 20 % усієї матерії складається зі звичайної або «баріонної» матерії, яка включає зірки, галактики, атоми та живі організми. Приблизно 80 % складається з темної матерії, таємнича природа якої ще невідома, але може складатися з деяких ще не відкритих субатомних частинок, — пояснює астроном Мохамед Абдулла з Національного науково-дослідного інституту астрономії та геофізики в Єгипті.

Темна енергія, з іншого боку, є більшою силою. Учені також не знають, що це таке. Це назва, яку вони дають тому, що є рушійною силою прискореного розширення Всесвіту.

Швидкість розширення Всесвіту наразі виявилося надзвичайно важко визначити, але є багато вагомих причин, чому вчені хочуть це зробити.

Як і навіщо вимірюють щільність матерії у Всесвіті

Звуження щільності матерії та енергії у Всесвіті може допомогти вченим зрозуміти, що таке темна енергія, як вона вплинула на розширення Всесвіту на сьогоднішній день і що може статися в майбутньому: розширення Всесвіту назавжди або його реверс і звуження.

Один перевірений і вірний спосіб визначити, скільки там темної енергії, покладається на скупчення галактик. Це тому, що вони складаються з матерії, яка об’єдналася під дією сили тяжіння протягом життя Всесвіту, приблизно 13,8 мільярдів років.

Порівнюючи кількість галактик і масу скупчення з результатами чисельного моделювання, вчені можуть обчислити співвідношення матерії та енергії.

Симуляції, які найбільше відповідали спостережуваним скупченням галактик, були зроблені для Всесвіту, який складався з 31 % матерії.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм