Кілька космічних агентств із різних країн світу планують у найближчому майбутньому не тільки висадити астронавтів на Місяці, а й створити там постійну базу. Також до місячних перегонів планують долучитися й приватні компанії, які сподіваються здійснювати регулярні польоти на Місяць або з метою доставки туристів, або для видобутку корисних копалин на Місяці.
Джерело: Universe Today
Учені вигадали новий спосіб регулярної доставки астронавтів і вантажів на Місяць і назад
Це вимагає доставки великої кількості вантажів і людей, які переміщатимуться між Землею та Місяцем, а це дуже непросте завдання. Група вчених зі США та Великої Британії нещодавно опублікувала своє дослідження на сервері препринтів arXiv, у якому вони представили свій спосіб вирішення цієї проблеми.
Науковці вважають, що спеціальний космічний корабель зможе доставляти вантажі та людей на місячну орбітальну станцію, а назад доставляти на орбіту навколо Землі не тільки людей, а ще й видобуті ресурси. Науковці дійшли висновку, що еліптична орбіта, за якою літатиме корабель, є найоптимальнішою для мінімізації витрат.
На чому заснована теорія
У 20 столітті космічні агентства США та СРСР покладалися на траєкторію вільного повернення для відправки місій на Місяць. Для цього потрібно було використовувати гравітаційне тяжіння Місяця для виконання маневру у формі вісімки, унаслідок чого космічний корабель повертався додому з мінімальними коригуваннями орбіти й відповідно з мінімальними витратами палива. Нові місії в межах мсячної програми NASA Artemis також використовуватимуть аналогічні траєкторії польоту.
Але в цьому випадку космічний корабель може здійснити тільки політ в один бік і потім приземлитися на Землі. Але потрібні регулярні переміщення між Місяцем і Землею, без посадки такого корабля на Землю або Місяць.
Тому вчені запропонували створити новий космічний корабель, який постійно обертатиметься навколо нашої планети й нашого супутника. До цього корабля можна відправляти із Землі вантажі та людей, а він доставить їх на орбіту навколо Місяця, де все забере інший корабель.
Такому космічному кораблю, який постійно перебуватиме в космосі, потрібні спеціальні двигуни та паливо, щоб утримувати його на постійній орбіті. Учені вважають, що для мінімізації витрат на паливо оптимальною траєкторією польоту нового космічного корабля буде еліптична орбіта з перигеєм біля Землі й апогеєм за Місяцем. Для корекції курсу знадобиться лише мінімальна тяга. Хоча вчені все ж вважають, що потрібні додаткові розрахунки, щоб переконатися в реальній ефективності їхнього плану.
Читайте також:
Телескоп Hubble виявив таємничий космічний об’єкт. Вчені не можуть його класифікувати — фото
Як 30 мільярдів Сонць. Астрономи знайшли найбільшу чорну діру у Всесвіті
На Сонці з’явилася величезна діра. Що виявили вчені