Удар безпілотників по Кремлю викликав хвилю занепокоєнь у світових ЗМІ, водночас атаки сотнями дронів по Україні більше не викликають достатньо глибокого занепокоєння у світі. Чому ж Україна не має права завдавати ударів по РФ?
Джерело: ютуб-канал online.ua
Чому Україна не має права завдавати ударів по РФ
Україна потерпає від російської агресії щодня. З 24 лютого 2022 року Росія завдала по Україні щонайменше п’ять тисяч ракетних і 3,5 тисячі авіаударів. І це без урахування артилерійських обстрілів.
Лише за даними ООН, російські окупанти вбили понад 8 тисяч цивільних громадян, серед яких півтисячі — діти. Дані ООН не відображають реальної картини воєнних злочинів Росії, адже знищенню піддавалися цілі міста.
94% смертей були спричинені зброєю з великою зоною ураження. Ще 6% — через міни та вибухонебезпечні предмети.
Партнери України наголошують, що не підтримають удари по території Росії із застосуванням їхньої зброї. Серед них Німеччина, США та Франція.
Водночас російська армія використовує проти України заборонену зброю: касетні та фосфорні бомби.
Атака дронів по Кремлю
3 травня російська влада опублікувала відео, на якому безпілотник вибухає над однією з будівель Кремля. Кремль звинуватив Україну в "спланованій терористичній акції та замаху на президента РФ".
В Україні відреагували на атаку та заявили, що не причетні до неї, а інцидент у Москві назвали "нагнітанням ситуації перед 9 травня" або підготовкою РФ до теракту.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна воює лише на своїй території.
Аналітики з ISW повідомляли, що Кремль використає так звану атаку 3 травня, щоб представити війну в Україні як екзистенційну загрозу для Росії.
Також аналітики вказали на ознаки того, що РФ сама влаштувала таку атаку.
Читайте також:
Навіщо Росія інсценувала атаку дронів по Кремлю — пояснення експерта;
Росіяни після атак дронами по Кремлю почали глушити сигнали GPS в Москві;
Директор ЦРУ провів закритий брифінг після "атаки" безпілотника на Кремль